Slavia závidí Bělorusům Arsenal. Doufali jsme v jiného soupeře, zní z Edenu

ČTK ČTK
17. 12. 2018 16:18
Fotbalisté pražské Slavie jsou lehce zklamaní z toho, že jim los úvodního kola vyřazovací fáze Evropské ligy nepřisoudil zvučnějšího soupeře. Genk nepovažují za tak atraktivní tým, ale kvalitu má podle nich velikou, což dokazuje fakt, že jasně vede belgickou ligu.
Tomáš Souček
Tomáš Souček | Foto: Reuters

"Samozřejmě nás všechny mrzí, že proti nám nenastoupí ti největší soupeři. Pro fanoušky a obecně pro český fotbal by to byly skvělé zápasy. Koukali jsme, že například Borisov má druhý rok po sobě Arsenal. Ani my jako trenéři a hráči nevíme, jestli budeme mít možnost se s takovým týmem ještě někdy potkat. Tudíž potom, když tu tahle šance je, tak ji chcete využít," řekl pro klubový web slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

"V koutku duše jsme doufali v jiného soupeře, protože šance si zahrát s těmi největšími týmy přichází jenom jednou za čas. Nedá se s tím ale nic dělat a musíme postoupit, abychom měli ještě jednu šanci na to, aby byl pro nás los šťastnější," doplnil Trpišovský.

Slávisté mohli dostat atraktivní soupeře v čele s Arsenalem, Chelsea nebo FC Sevilla. "Jsem z losu trochu zklamaný. Čekal jsem, že dostaneme atraktivnějšího soupeře, ale nedá se nic dělat. Nejhorší na tom je, že soupeř není vyloženě tak atraktivní, ale má obrovskou kvalitu. Belgickou ligu vedou suverénně před Anderlechtem a dalšími týmy, takže kvalitu mají jednoznačně velkou," uvedl kapitán Milan Škoda.

"Myslím si, že je Genk velmi silný soupeř, ale není to úplně zvučné jméno a my jsme přeci jen chtěli nějaké zvučnější. Na druhou stranu si zřejmě hodně lidí řekne, že je to hratelný soupeř. Ale těžko říct," podotkl záložník Josef Hušbauer.

Genk vede ofenzivně hranou belgickou ligu o sedm bodů před druhými Bruggami a za 19 kol dal 44 gólů. "Je to tým, který by mohl vyhovovat našemu stylu hry, ale na druhou stranu jsou to všechno rychlí hráči. Belgickou ligu jsme sledovali hodně, jelikož je tam shodou okolností jeden hráč, který nás velmi zajímal - Uronen. Také jsme v létě sledovali Petera Olayinku, takže víme, že jsou to všechno dynamičtí a rychlí hráči. Není to úplně atraktivní soupeř. Myslím, že ho v Česku nikdo tak úplně nezná, a uvidíme až podle záznamů, co od nich můžeme čekat," řekl Trpišovský.

"Některé hráče samozřejmě známe. Například Malinovskij hrál za Ukrajinu proti naší reprezentaci. Jsou to techničtí hráči, taková belgická liga je. Určitě se neztotožňuji s názory, že je Genk papírově nejslabší tým z losu. Stačí se podívat na tabulku, vedou belgickou ligu s velkým náskokem. Ve své skupině získali 11 bodů. Kdo viděl belgické týmy, musí mi dát za pravdu, že belgický fotbal šel strašně moc nahoru. Je to vidět i na výsledcích reprezentace, všude po Evropě hrají belgičtí hráči. Například Peter Olayinka v obdobném klubu ani nehrál, ale chodil po hostováních. Takže si naopak myslím, že patří k těm silnějším týmům," dodal Trpišovský.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy