Leverkusen zůstal stoprocentní, k pětigólové demolici Molde přispěli Schick a Hložek

14. 12. 2023 21:21
Čeští útočníci Patrik Schick s Adamem Hložkem pomohli oba gólem fotbalistům Leverkusenu k domácí výhře 5:1 nad Molde v Evropské lize. Bayer jako jediný tým v soutěži udržel stoprocentní bilanci i po závěrečném 6. kole skupinové fáze.
Adam Hložek přijímá gratulace k pátému gólu do sítě Molde
Adam Hložek přijímá gratulace k pátému gólu do sítě Molde | Foto: Reuters

Leverkusen má jistý přímý postup do osmifinále, stejně jako vítězové zbylých šesti skupin. Celky z druhých míst čekají v 1. kole play off třetí týmy ze skupin Ligy mistrů. Třetí ve skupině Evropské ligy si zahrají vyřazovací část Evropské konferenční ligy.

Schick otevřel skóre v šesté minutě a od svého návratu po posledním zranění dal v pátém soutěžním zápase třetí branku. Sedmadvacetiletý útočník převzal míč na středu hřiště, obešel bránícího hráče a křížnou střelou zpoza vápna se trefil k tyči.

Ještě do poločasu Leverkusen zvýšil díky Tapsobovi a vlastnímu gólu Ellingsena. Po hodině hry si Hložek naběhl na Mbambovu kolmici a po úniku se trefil levačkou pod břevno. Jednadvacetiletý reprezentant dal pátou soutěžní branku v sezoně, naposledy se prosadil na začátku listopadu. O deset minut později navíc Hložek napřáhl z dálky a jeho prudkou ránu tečoval Mbamba do sítě.

V závěru zmírnil porážku Molde záložník Kitolano, jenž překonal brankářskou trojku Leverkusenu Lomba. Český gólman Kovář zůstal poprvé v EL na lavičce. Bayer neprohrál ani 23. soutěžní utkání od začátku sezony a už jen jeden zápas mu chybí k dorovnání německého rekordu, který drží Hamburk z ročníku 1982/83.

AS Řím zvládl i třetí domácí utkání ve skupině. V 11. minutě vstřelil úvodní gól Lukaku po Zalewského přihrávce před prázdnou bránu. Belgický kanonýr si připsal pátý zásah v ročníku EL a dotáhl se na čelo tabulky střelců. Další branky favorita přidali Belotti a Pisilli.

Už jistý vítěz skupiny E Liverpool bez několika opor a s omlazenou sestavou prohrál 1:2 na hřišti Saint-Gilloise. Lídr belgické ligy přesto obsadil třetí místo a v soutěži končí, druhou příčku uhájilo Toulouse výhrou 2:1 v Linci.

Fotbalová Evropská liga - 6. kolo skupin:

Skupina A:

Olympiakos Pireus - Bačka Topola 5:2 (3:0). Branky: 40. a 42. Podence, 21. El Kaabi, 47. Retsos, 68. El Arabi - 48. Djakovac, 61. Čirkovič. ČK: 60. Kuveljič (Bačka).

West Ham - Freiburg 2:0 (2:0). Branky: 14. Kudus, 42. Álvarez.

1. West Ham 6 5 0 1 10:4 15
2. Freiburg 6 4 0 2 17:7 12
3. Olympiakos Pireus 6 2 1 3 11:14 7
4. Bačka Topola 6 0 1 5 6:19 1

Skupina B:

Brighton - Olympique Marseille 1:0 (0:0). Branka: 88. Joao Pedro.

Ajax Amsterodam - AEK Atény 3:1 (2:1). Branky: 5. a 56. Akpom, 20. Taylor - 11. García.

1. Brighton 6 4 1 1 10:5 13
2. Marseille 6 3 2 1 14:10 11
3. Ajax Amsterodam 6 1 2 3 10:13 5
4. AEK Atény 6 1 1 4 6:12 4

Skupina C:

Aris Limassol - Sparta Praha 1:3 (0:3). Branky: 84. Bengtsson - 11. a 45.+1 Birmančevič, 4. Kuchta.

Betis Sevilla - Glasgow Rangers 2:3 (2:2). Branky: 14. Miranda, 37. Pérez - 10. Sima, 20. Dessers, 78. Roofe.

1. Glasgow Rangers 6 3 2 1 8:6 11
2. Sparta Praha 6 3 1 2 9:7 10
3. Betis Sevilla 6 3 0 3 9:7 9
4. Aris Limassol 6 1 1 4 7:13 4

Skupina D:

Čenstochová - Bergamo 0:4 (0:2). Branky: 14. a 73. Muriel, 26. Bonfanti, 90.+2 De Ketelaere.

Sporting Lisabon - Sturm Štýrský Hradec 3:0 (1:0). Branky: 61. a 70. Inácio, 39. Gyökeres.

1. Bergamo 6 4 2 0 12:4 14
2. Sporting Lisabon 6 3 2 1 10:6 11
3. Štýrský Hradec 6 1 1 4 4:9 4
4. Čenstochová 6 1 1 4 3:10 4

Skupina E:

LASK Linec - Toulouse 1:2 (0:0). Branky: 61. Ljubičič - 54. Dallinga, 83. Suazo.

Saint-Gilloise - Liverpool 2:1 (2:1). Branky: 32. Amoura, 43. Puertas - 40. Quansah.

1. Liverpool 6 4 0 2 17:7 12
2. Toulouse 6 3 2 1 8:9 11
3. Saint-Gilloise 6 2 2 2 5:8 8
4. Linec 6 1 0 5 6:12 3

Skupina F:

Rennes - Villarreal 2:3 (1:1). Branky: 37. Assignon, 79. Blas - 36. Moreno z pen., 63. Akhomach, 80. Parejo.

Panathinaikos Atény - Maccabi Haifa 1:2 (0:1). Branky: 89. Ioannidis - 20. David, 74. Chery.

1. Villarreal 6 4 1 1 9:7 13
2. Rennes 6 4 0 2 13:6 12
3. Maccabi Haifa 6 1 2 3 3:9 5
4. Panathinaikos Atény 6 1 1 4 7:10 4

Skupina G:

Slavia Praha - Servette Ženeva 4:0 (4:0). Branky: 30. a 45.+1 Chytil, 15. Douděra, 25. Schranz.

AS Řím - Šeriff Tiraspol 3:0 (2:0). Branky: 11. Lukaku, 32. Belotti, 90.+3 Pisilli.

1. Slavia Praha 6 5 0 1 17:4 15
2. AS Řím 6 4 1 1 12:4 13
3. Servette Ženeva 6 1 2 3 4:13 5
4. Šeriff Tiraspol 6 0 1 5 5:17 1

Skupina H:

Karabach - Häcken 2:1 (2:0). Branky: 1. Andrade, 45.+4 Benzia - 90.+4 vlastní Husejnov. ČK: 56. Vešovič (Karabach).

Bayer Leverkusen - Molde 5:1 (3:0). Branky: 6. Schick, 22. Tapsoba, 25. vlastní Ellingsen, 60. Hložek, 70. Mbamba - 76. Kitolano.

1. Leverkusen 6 6 0 0 19:3 18
2. Karabach 6 3 1 2 7:9 10
3. Molde 6 2 1 3 12:12 7
4. Häcken 6 0 0 6 3:17 0