Kouč Bordeaux: Slavia je nejlepší tým skupiny, Češi jsou nadaní ve všech sportech

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 11. 2018 22:34
Trenér fotbalistů Bordeaux Eric Bedouet považuje pražskou Slavii za favorita a nejsilnější tým skupiny C Evropské ligy.
Jaroslav Plašil a Stanislav Tecl v prvním utkání mezi Slavií a Bordeaux.
Jaroslav Plašil a Stanislav Tecl v prvním utkání mezi Slavií a Bordeaux. | Foto: Milan Kammermayer

Přesto věří, že jeho svěřenci předvedou ve čtvrtečním domácím utkání mnohem více v ofenzivě než v září v úvodním vzájemném souboji v Edenu při porážce 0:1. Neprozradil, jestli postaví českého záložníka Jaroslava Plašila.

"Slavia je tým, s kterým jsme měli největší problémy. Je to velmi silný celek po fyzické, technické i taktické stránce, navíc hraje chytře. Byl to první tým ve skupině, proti kterému jsme hráli, a nebyli jsme na tak silného soupeře připraveni. Slavia zůstává favoritem skupiny," řekl na tiskové konferenci Bedouet.

Věří, že Bordeaux předvede lepší výkon než v Praze. "Je pravda, že jsme tam moc šancí neměli, je to náš aktuální problém. Nicméně od prvního zápasu jsme se dost posunuli dopředu, máme nové zkušenosti. Takže proč to nevyužít zítra?" uvedl čtyřiašedesátiletý kouč.

Jeho svěřenci získali ve čtyřech kolech skupiny jediný bod a už mají jen teoretickou šanci na postup. Bedouet vzhledem k víkendovému duelu francouzské ligy s Paris St. Germain plánuje postavit některé hráče širšího kádru, ale odmítl, že by zápas jeho svěřenci vypustili.

"My trenéři musíme trochu myslet i na další zápasy, nicméně hráči budou hrát naplno. Zítřejší zápas nás může hodně naučit, zvlášť mladé hráče, kteří nemají tolik zkušeností," podotkl Bedouet.

V prvním zápase v Edenu patřil k nejlepším hráčům Bordeaux Plašil, ale Bedouet neřekl, zda jej postaví i ve čtvrtek.

"To neprozradím. Je pravda, že Jarda je velmi dobrý. Stárne jako všichni, ale vnáší do hry inteligenci a je velmi dobrým středovým hráčem. Obecně Češi jsou nadaní ve všech sportech. Měli jsme v týmu Bordeaux již několik Čechů a vždy byli perfektní," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy