Konfrontace s Evropou je pro Viktorku bolestivá. Ale v Plzni moc dobře vědí, kudy běží zajíc

Jiří Škuba Jiří Škuba
20. 10. 2017 11:30
To je ale rozdíl. Fotbalisté Plzně letos v evropských pohárech vystavují zatím jen svou škaredou, zranitelnou tvář, čtvrteční porážka se slaboučkým Luganem už dokonce hraničí s ostudou. Ale... Ztráta tří bodů v Evropské lize je sice nepříjemná, priority Viktorie jsou však někde jinde.
Zklamaný Radim Řezník po porážce v Luganu v Evropské lize
Zklamaný Radim Řezník po porážce v Luganu v Evropské lize | Foto: Reuters

Komentář - Klasik praví, že jsou jiný věci důležitý, rozumíš, a to je podstatný. Volňásky do Ligy mistrů a prémie ve výši 330 milionů korun jsou až příliš lákavé, lákavější než Evropská liga. A za svým cílem, totiž vyhrát český titul, šlapou Vrbovi svěřenci bezchybně.

Vidina přímého postupu do Ligy mistrů nadřadila pro tuto sezonu nejvyšší soutěž nad Evropskou ligu. A nejen v Plzni: taková Slavia čekala na návrat do hlavní skupiny EL osm let, přesto do bojů se zahraničními soupeři vysílá béčkovou sestavu. Třeba ve Villarrealu nastoupilo hned sedm nových hráčů ve srovnání s posledním ligovým duelem v Karviné. 

Jenže Plzeň v porovnání s červenobílým konkurentem nemá tak široký kádr. A zatímco slávisté uhráli ve Španělsku senzační bod, bezkrevní viktoriáni předvedli v Luganu strašidelný výkon. Prohráli na půdě soupeře, který se potácí na posledním místě švýcarské soutěže, týmu, který prohrál posledních pět ligových utkání se skóre 1:15.

Jen pro připomenutí: v prvním kole Plzeň padla na hřišti FCSB 0:3, poté sice porazila Beer Shevu 3:1, ale žádný šlágr to z její strany nebyl.

Ani v HET lize úřadující vicemistr nepředvádí žádnou despotickou jízdu. Doma s Bohemians 1905 vyválčil vítězství až v závěru, v posledním ligovém kole na Letné sice vyhrál 1:0, ale kdyby nebyli ti dva s velkým B (ten nahoře a ten ještě výš) tak shovívaví, minimálně bod by Sparta získala.

Ale co je nejdůležitější: Viktoria sbírá jeden triumf za druhým. Po deseti kolech si připsala třicet bodů, na Slavii má osm bodů náskok, na Spartu dokonce propastných patnáct. A ligový titul, to je to, o co tady běží.

A v Plzni nyní více než kdy jindy platí, že účel světí prostředky.

Fotbalovým prostředím se nesou spekulace, že plzeňské konto prošlo po letech blahobytu redukční dietou. Garantovaná prémie 330 milionů by se sakra hodila. Hlavně proto, aby Plzeňští už nemuseli v dalších letech proti pražským tankům chodit jenom s klackem v ruce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy