Škoda, já chci vždycky vyhrát, řekl kanonýr Necid. Slavia ale ostudu neudělala

ČTK Sport ČTK, Sport
20. 10. 2017 7:54
Člen širšího kádru reprezentace navázal na vítězný gól, kterým rozhodl o výhře Slavie 1:0 v úvodním domácím utkání skupiny Evropské ligy proti Maccabi Tel Aviv.
Tomáš Necid.
Tomáš Necid. | Foto: Milan Kammermayer

Villarreal - Přestože fotbalista Tomáš Necid se vrátil do Slavie až na začátku září v průběhu podzimní části sezony, je s šesti soutěžními góly aktuálně nejlepším střelcem týmu. Současnou formu potvrdil osmadvacetiletý útočník i ve čtvrtečním třetím utkání základní skupiny Evropské ligy ve Villarrealu, kde úvodní brankou v osmnácté minutě přispěl k remíze 2:2.

"Jsem rád, že jsem dal gól, i že jsme tu neudělali ostudu. Že jsme změřili síly s kvalitním soupeřem, mohli s ním hrát 2:2, což je pro nás super výsledek," řekl novinářům Necid.

Prosadil se po centru od Eduarda Sobola. "Od Edyho (Sobola) to byl nádherný centr. Já si jen pohlídal ofsajdovou linii za druhým stoperem. Krásně mě našel a já se snažil to hrát tak, jak jsem to chtěl. Na zadní tyč, aby to sklouzlo. A jsem rád, že to vyšlo," pochvaloval si Necid.

Člen širšího kádru reprezentace navázal na vítězný gól, kterým rozhodl o výhře Slavie 1:0 v úvodním domácím utkání skupiny Evropské ligy proti Maccabi Tel Aviv. Vedle toho se dvakrát prosadil v lize a v domácím poháru.

"Já jsem rád, že jsem vůbec mohl přijít do Slavie, že se to odehrálo na poslední chvíli. A samozřejmě góly chci dávat vždycky. Jsem rád, že je dávám a pomáhám týmu. Může jich být samozřejmě vždy víc, ale musím být pokorný a v každém zápase pomáhat týmu. A pak se mi to odvděčí gólem," konstatoval.

Když jeho spoluhráč Danny ve Villarrealu ve 30. minutě zvýšil na 2:0 pro Slavii, Necid věřil, že Pražané získají tři body. "Hráli jsme dobře, nahoře, nenechávali jsme je hrát. Věřil jsem, že to dotáhneme do půle na 2:0. Ale pak jsme se zatáhli a oni jak mají kvalitu, dokázali nás přehrát. Z jejich brejku to bylo 2:1, škoda, že jsme to nedotáhli do poločasu na vítězství," litoval Necid.

"Hned vzápětí po gólu na 2:2 tam měl Kuba Hromada šanci, kdybychom dali, mohlo být veseleji. Škoda, já chci vždy vyhrát, ale musíme být za ten bod rádi a jedeme dál," řekl Necid.

Jeho celek po polovině skupiny drží neporazitelnost a je druhý o skóre za Villarrealem.

"Začátek dobrý, mohlo být i více bodů. Vedli jsme v Astaně, vedli jsme tady. Ale takový je evropský fotbal, ty týmy dokážou potrestat naše chyby. Ale pro nás jedině dobře, že změříme síly s takovými kvalitními týmy a můžeme se posouvat dál. Villarreal je pořád favorit této skupiny, my chceme postoupit. Máme to dobře rozjeté, a když budeme takto pokračovat, věřím, že postoupíme," dodal Necid.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Nákupy lidé stále spíše odkládají, čekají na otevření obchodů

Tržby v maloobchodě očištěné o kalendářní vlivy se podle dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu letos v březnu meziročně zvýšily o pět procent. V meziměsíčním srovnání měli obchodníci v březnu tržby o 1,6 procenta nižší.

Meziroční srovnání výsledků maloobchodu za březen ovlivnila podle analytiků nízká srovnávací základna z loňska, kdy už se čeští prodejci potýkali s uzavřením kamenných obchodů kvůli pandemii koronaviru. Stejná situace bude podle nich ještě v dubnu. Lidé nákupy ve třetím měsíci letošního roku stále spíše odkládali a čekají, až nebudou odkázáni jen na e-shopy. S uvolňováním opatření by se tak maloobchodní tržby měly zvyšovat. 

Proti loňskému březnu si podle hlavního ekonoma BH Securities Štěpána Křečka polepšily specializované prodejny s výrobky pro domácnost, kterým tržby vzrostly o 18,8 procenta. "Vyšší meziroční tržby ohlásily i prodejny s výrobky pro kulturu, sport a rekreaci či prodejny s počítači a komunikační technikou. Naopak pokles tržeb nadále trápil prodejny s oděvy a obuví. V následujících měsících proto možná skončí v bankrotu některé módní značky," uvedl.

Tradičně dobré výsledky zaznamenali internetoví prodejci, kterým tržby v březnu meziročně vzrostly o 36,2 procenta. Podle ekonoma Komerční banky Michala Brožky by se v dalších měsících rozdíl růstového tempa e-shopů a kamenných obchodů měl snižovat.

Ekonomka investiční skupiny LOGeco Jana Mücková ale nepředpokládá, že by se u veškerého zboží zákazníci vrátili do kamenných prodejen. Výjimkou podle ní pravděpodobně bude oblečení a obuv. Analytik společnosti Akcenta CZ Miroslav Novák dodal, že na očekávaném zpomalení meziroční dynamiky prodejů přes internet se projeví vysoká srovnávací základna z minulého roku.

před 43 minutami

Pentě klesl zisk o polovinu. Dolů ji táhlo Aero, pomohl naopak Dr. Max a reality

Skupině Penta Investments loni klesl zisk o 48 procent na 3,5 miliardy korun. Kumulativní tržby portfoliových firem stouply o pět miliard na 181 miliard korun. K zisku přispěly zejména lékárny Dr.Max, sázková Fortuna, realitní divize Penta Real Estate a Primabanka. Ztrátové naopak byly pojišťovna Dôvera, polské retailová síť Empik, firma Slovalco a Aero Vodochody. Penta to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Celková aktiva portfoliových společností Penty se zvýšila o šest miliard na 291 miliard Kč a do rozvoje svých společností a projektů skupina investovala navzdory pandemii 11 miliard korun, což bylo o 4,6 miliardy meziročně méně.

"Loňský rok byl pro nás po letech výjimečných hospodářských výsledků zatěžkávací zkouškou. Penta má ale dobře rozložené portfolio, v jednotlivých firmách a projektech všichni odvedli skvělou práci. Dosáhli jsme tedy i při významných investicích solidního zisku," uvedl partner Penty Marek Dospiva.

Mezinárodní síť lékáren Dr.Max podle něho sehrála v čase pandemie významnou roli ve všech zemích, kde působí. Její lékárny poskytovaly služby bez omezení a musely být schopné zareagovat i na razantní změnu poptávky po ochranných či dezinfekčních pomůckách. I když opakované lockdowny snížily návštěvu lékáren zejména kvůli celkově menšímu objemu předepisovaných léků, dokázala síť lékáren významně přispět k ziskovosti skupiny Penta. Hospodářský výsledek pozitivně ovlivnily také Fortuna Entertainment Group, Penta Real Estate a Primabanka.

Penta Real Estate dokončila 1139 bytových jednotek (projekty Sky Park, Waltrovka, Terrace), dalších 805 bytů je ve výstavbě (Maison Ořechovka, Bory Home). V roce 2020 předala Penta Real Estate čtyři kancelářské projekty. Prodej pražského projektu Churchill Square byl největší transakcí na českém realitním trhu v kancelářském segmentu. Na konci roku 2020 spravovala Penta Real Estate aktiva v hodnotě 28,9 miliardy Kč.

Penta vznikla v roce 1994 na Slovensku. Jejími zakladateli jsou Marek Dospiva a Jaroslav Haščák. Celkem skupinu řídí šest partnerů a zaměstnává více než 43 000 lidí. Na dani z příjmu a odvodech za zaměstnance zaplatila celkem 6,4 miliardy Kč.

Další zprávy