Hložek Spartě v Glasgow nepomůže. Zranění z Milána je údajně vážnější

Sport Sport
2. 11. 2020 10:51
Ofenzivní talent fotbalové Sparty Adam Hložek kvůli zranění nohy vynechá zápas Evropské ligy proti Celticu Glasgow. Jeho zranění je přitom dost možná vážnější.
Adam Hložek
Adam Hložek | Foto: Milan Kammermayer

Osmnáctiletý Hložek, který je považován za jednoho z nejtalentovanějích fotbalistů v zemi, přitom novou sezonu začal famózně. V sedmi zápasech si připsal čtyři branky a na dalších šest svým spoluhráčům přihrál. 

Minulý týden měl naskočit i do duelu Evropské ligy v Miláně, ale do utkání kvůli zranění chodidla nezasáhl. A nenastoupí ani do dalšího pohárového duelu v Glasgow, kam s týmem vůbec neodcestoval. 

Zranění, které si v Miláně ještě před zápasem, se ukazuje jako vážnější. Takže Hložek místo na trávník zamíří ke specialistům, kteří musí rozsah a závažnost problému vyhodnotit. 

"Adam podstoupí v nadcházejícím týdnu několik vyšetření, zdravotní tým ACS konzultuje možnosti léčby i s odborníky v zahraničí," uvedla v oficiálním prohlášení Sparta, která do té doby odmítla komentovat možnou délku Hložkovy absence. 

Podle některých médií je dokonce možné, že si Hložek už letos nezahraje, což by byla rána nejen pro Spartu, ale také pro reprezentační jednadvacítku, kterou čeká klíčový duel o Euro s Řeckem. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhráli konzervativci

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhrála strana Jednota konzervativního premiéra Krišjánise Kariňše. Získala 22 procent hlasů, uvedla agentura Reuters s odkazem na lotyšské tiskové agentury LETA a televize LSM To, zda se ministerský předseda udrží u moci, ale bude záviset na výsledku potenciálních koaličních partnerů. Do parlamentu se patrně nedostala sociální demokracie, která měla v končícím volebním období nejsilnější poslanecký klub a opírala se o ruskou menšinu.

V lotyšském parlamentu, který má 100 členů, bude podle odhadů zastoupeno osm stran. Tři z nich se ale pohybují jen lehce nad minimální hranicí pěti procent získaných hlasů. S preferencemi kolem 11 procent skončila patrně na druhém místě Sjednocená kandidátka a na třetím místě koalice Zelených a zemědělců. Tyto dvě strany by podle agentury AFP mohly vytvořit vládní koalici s Jednotou.

Podle prvních odhadů zůstala před branami parlamentu proruská sociální demokracie. Odhady ji přisuzují 3,5 procenta preferencí. V končícím volebním období byla sice v opozici, měla však nejsilnější parlamentní klub a ve volbách v roce 2018 dostala zhruba pětinu hlasů.

Volby v malé pobaltské zemi, která má silnou ruskou menšinu, ovlivnila válka na Ukrajině a také růst cen energií a vysoká inflace. Před volbami prezident Egils Levits vyzval 1,5 milionu voličů, aby nedali svůj hlas proruským stranám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy