Gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól. A ještě navrch penalty

18. 9. 2020 10:48
Takový zápas ještě fotbalová Evropská liga nezažila. V normální hrací době osm gólů, z toho dva v nastaveném čase. Čtyři další v prodloužení, přičemž dva dali domácí, když hráli po dvou červených kartách jen v devíti hráčích. A nakonec penaltové drama, které určilo, že soupeřem Liberce bude přece jen favorizovaná Steaua Bukurešť a ne neznámý srbský tým Bačka Topola.
Radost fotbalistů FCSB
Radost fotbalistů FCSB | Foto: Reprofoto TV

FCSB, jak zní oficiální název bývalé Steauy Bukurešť, nastoupilo bez osmi pozitivně testovaných hráčů na koronavirus a pouze se třemi fotbalisty na střídačce. Někteří hráči si připsali první start za klub, jiní nastoupili na pozicích, na kterých se normálně neobjevují.

Ve 14. minutě navíc vedli domácí už o dvě branky. Rumunský celek ale snížil gólem kapitána Comana a od 44. minuty hrál po Ponjevičově vyloučení proti oslabenému soupeři. Góly padaly i po přestávce a ve třetí minutě nastavení šlo FCSB poprvé do vedení. Domácí však o minutu později dokázali díky Tomanovičovi poslat zápas za stavu 4:4 do prodloužení.

Další komplikace nastala pro srbský tým ve 103. minutě, po vyloučení Siladjiho dohrával v devíti. Dvě minuty nato zkompletoval hattrick Dennis Man, Bačka Topola ale znovu bleskově zareagovala zásluhou Tumbaševičovy trefy.

Vzápětí šlo FCSB opět do vedení, jenže domácí podruhé zachránil v 117. minutě Tomanovič. V penaltovém rozstřelu minul jako jediný ve třetí sérii domácí Banjac. Postup zajistil hrdina utkání Man.

Podívejte se na góly v nevídaném utkání:

před 11 minutami

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků, kteří posílí stávající americký kontingent 35 tisíc mužů a žen ve zbrani. Při úterní návštěvě Německa to oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin. Zvýšení počtu vojáků označila Austinova německá kolegyně Annegret Krampová-Karrenbauerová za symbol přátelství. Administrativa bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa chtěla počet amerických vojáků v Německu snížit asi o třetinu, nový demokratický prezident Joe Biden ale stahování pozastavil.

před 26 minutami

Kapitán Realu Madrid Ramos měl pozitivní test na korovavirus

Kapitán fotbalistů Realu Madrid Sergio Ramos měl pozitivní test na koronavirus. Oznámili to zástupci španělského klubu. Real ve středu čeká odveta Ligy mistrů s Liverpoolem, zkušený obránce ale už dříve ze sestavy vypadl kvůli zranění.

Pětatřicetiletého španělského reprezentanta nyní čeká povinná izolace. Před návratem k týmu musí odevzdat dva negativní testy.

V týmu Realu jde o druhý případ v posledních dnech. Minulý týden se nákaza prokázala u Ramosova francouzského kolegy z obrany Raphaëla Varaneho.