Truchlivá pouť Slovanu Bratislava v Evropě končí. Slovenský šampion nestačil na Finy

17. 9. 2020 20:43
Fotbalisté Slovanu Bratislava podlehli ve druhém předkole Evropské ligy po remíze 1:1 a následném penaltovém rozstřelu 3:4 finskému Kuopiu.
Fotbalisté Slovanu odehráli v nové sezoně v evropských pohárech jediný zápas
Fotbalisté Slovanu odehráli v nové sezoně v evropských pohárech jediný zápas | Foto: Reuters

V soutěži tak končí, Kuopio čeká v další fázi litevská Suduva. V dresu slovenského mistra odehrál 69 minut český záložník Erik Daniel.

V Kuopiu se dlouho čekalo na gól, prosadil se až v prodloužení Žan Medved. Domácím se ale podařilo vyrovnat ve 120. minutě zásluhou střídajícího Aniekpena Udoha a v penaltovém rozstřelu rozhodl neúspěšný závěrečný pokus španělského záložníka Nona.

"Belasí" tak nenavážou na účast v základní skupině Evropské ligy z loňského ročníku. Slovenští šampioni začínali pohárové účinkování v předkole Ligy mistrů, jejich zápas s faerským Klaksvíkem byl ale kvůli nákaze koronavirem v týmu zkontumován ve prospěch soupeře.

Ve druhém předkole vypadl také litevský Žalgiris Kaunas s českým brankářem Martinem Berkovcem. Bývalý gólman Slavie, Bohemians nebo Karviné proti norskému Bodö Glimt třikrát inkasoval a jeho tým prohrál 1:3.

Na postup do další fáze se pořádně nadřel Tottenham, který otočil zápas proti Lokomotivu Plovdiv až po vyloučení dvou soupeřových hráčů. Trenér "Kohoutů" José Mourinho nešetřil žádnou ze svých opor, přesto šel po gólu Georgiho Minčeva do vedení bulharský outsider.

V 79. minutě ale viděl druhou žlutou kartu obránce Karageren a vzápětí chytil na brankové čáře rukou míč směřující do sítě Almeida, za což byl rovněž vyloučen. Lokomotiv tak dohrával v devíti, navíc nařízenou penaltu proměnil Harry Kane. V 85. minutě pak rozhodl Tanguy Ndombélé.

2. předkolo fotbalové Evropské ligy:

Kuopio - Slovan Bratislava 1:1 (0:0), pen. 4:3, Botosani (Rum.) - Škendija Tetovo (Sev. Mak.) 0:1 (0:1), Neftči Baku - Galatasaray Istanbul 1:3 (0:1), IFK Göteborg - FC Kodaň 1:2 (0:0), Lokomotiv Plovdiv - Tottenham 1:2 (0:0), Ararat-Armenia - Fola Esch (Luc.) 4:3 po prodl. (3:3, 1:1), Lincoln Red Imps (Gibr.) - Glasgow Rangers 0:5 (0:2), Bodö Glimt (Nor.) - Žalgiris Vilnius 3:1 (2:1), Kaisar (Kaz.) - APOEL Nikósie 1:4 (1:2), Ventspils (Lot.) - Rosenborg Trondheim 1:5 (1:3), Renova (Sev. Mak.) - Hajduk Split 0:1 (0:1), Astana - Budučnost Podgorica 0:1 (0:1), Teuta (Alb.) - Granada 0:4 (0:3).