Video: Evra urážel matky vlastních fanoušků, jednoho z nich kopl do hlavy. Hrozí mu konec kariéry

František Typovský František Typovský
3. 11. 2017 9:51
Zkušený obránce Olympique Marseille Patrice Evra předvedl před utkáním Evropské ligy proti Guimarãesi neskutečný zkrat. Během rozcvičky se zapletl do hádky s jedním z vlastních fanoušků, kterého poté kopl do hlavy. Zapsal se tak do dějin druhé nejprestižnější evropské soutěže jako první hráč, který dostal červenou kartu ještě před samotným začátkem utkání.
Patrice Evra a jeho kopnutí do fanouškovy hlavy
Patrice Evra a jeho kopnutí do fanouškovy hlavy | Foto: Twitter

Guimarães - K incidentu došlo během předzápasové rozcvičky. Hráči Marseille se při protahování zapletli do potyčky s vlastními fanoušky, kteří na ně hanlivě pokřikovali. Vyhrocenou situaci se Patrice Evra rozhodl vyřešit po svém a jednoho z příznivců Olympique trefil kopačkou do hlavy.

Podle francouzských médií by incident mohl šestatřicetiletého obránce donutit i ukončit kariéru.

"Chtěli jsme ho nabudit, protože poslední zápasy hrál špatně. On ale úmyslně kopl míč mezi nás a trefil jednoho do hlavy. My pak na něj začali křičet vulgarity a on na oplátku urážel matky fanoušků. A dopadlo to, jak dopadlo," řekl fanoušek William televizní stanici BFM. "Měl by za to pykat. Kdybychom tohle udělali v práci my, tak nás hned vyhodí," dodal na adresu hráče s 81 starty za francouzskou reprezentaci.

Šestatřicetiletý fotbalista, který dříve oblékal barvy Manchesteru United či Juventusu, obdržel za své počínání červenou kartu. Zapsal se tak do dějin Evropské ligy, jelikož se stal prvním hráčem, který byl vyloučen ještě před začátkem samotného utkání. "Patrice je velmi zkušený hráč a nemůže na podobné výkřiky takhle reagovat. Musí zkrátka zůstat v klidu a přejít to s nadhledem," komentoval zákrok Evry trenér francouzského týmu Rudi García.

Zkušeného obránce teď jistě čeká trest. Podle francouzských médií hrozí Evrovi od vedení Marseille vysoká pokuta, ale pravděpodobnější je jeho konec v klubu. Navíc se bude případem zabývat UEFA, která je v poslední době nekompromisní v případech násilí na stadionech. Mohla by Evrovi dát i několikaměsíční trest. Média také spekulují, že pokud pak Evra nezamíří například do čínské superligy, mohl by ukončit kariéru. 

Evrův zkrat mnohým připomněl úlet známého bouřliváka Erica Cantony, který ještě v dresu Manchesteru United nakopl fanouška Crystal Palace v roce 1995 v rámci gólové oslavy do hrudi a nesměl hrát devět  měsíců.  

 

Právě se děje

Další zprávy