Zda je někdo dobrým člověkem? Nezáleží na vyznání, brání katolík Evra islám v emotivním vzkazu

Sport Sport, jek
21. 8. 2017 16:14
Bývalý francouzský reprezentant Patrice Evra je známý tím, že komentuje prostřednictvím sociálních sítí závažnější témata. Po teroristickém útoku v Barceloně se rozhodl poslat do světa další emotivní vzkaz.
Patrice Evra nosí v Marseille kapitánskou pásku.
Patrice Evra nosí v Marseille kapitánskou pásku. | Foto: ČTK

Praha - Rodák ze senegalského Dakaru a bývalý francouzský reprezentant Patrice Evra se rozhodl poslat do světa silný vzkaz. Současnému hráči Olympique Marseille se nelíbí, že někteří lídři i média házejí všechny lidi vyznávající islám do jednoho pytle.

I would just like to say my opinion about what's happening in this moment and about religion. I speak 6 languages, I've been raised as a catholic but I also want to learn about every religion just as I want to learn many languages. I'm learning about Islam at the moment and I'm reading the Quran. The more I grow up the more I'm asking questions to myself, I believe in God I believe in Jesus, so why I shouldn't believe in prophet Mohammed. Some people use religion to create war or to kill innocent people all over the world. Some people are manipulated with a distorted view of religion, some leaders, some media want to create hate around certain religions....so what I want to say is, before you judge somebody or judge a religion is learn about it. I say it again Islam is such a beautiful religion it's about peace, it's about helping each other. . We need to stop reading the media. God didn't create us to kill innocent people. We all have a purpose and I want to bring more positivity and more happiness and we only live once and if we are here it's because God wants us to do something. I play football and I have worked hard so I can help others, I have 400 kids in Senegal and I hope to open more things all around the world, I don't want any compliment for that but I know what I have been put on this planet to do and that is to be the best human being I can. Whatever your situation, you can always be the best human being you can. For me that is the perfect religion... being a good human being. To be religious isn't just to pray it's in the way you act. I will pray with every religion ...in church in a mosque, in a Synagogue, I will meditate, I'm not lost im just open, we all pray to the same God. I believe it teaches you to know about yourself better, about your spirit and you see the world in a different way. Stop the hate, stop being scared about things you don't know. Stop the terrorism. Respect every religion and if you are scared of a certain religion... instead of being scared try to learn about it and listen before you make any judgement. I know this is just my opinion, and this world needs more act than wise words...

Příspěvek sdílený Patrice Evra (@patrice.evra),

"Chtěl bych se podělit o svůj názor na to, co se dnes děje okolo náboženství. Mluvím šesti jazyky a vychovali mě jako katolíka, ale to neznamená, že bych se nechtěl dozvědět něco o dalších náboženstvích. Je to stejné jako se učit další jazyky. Nyní čtu korán a učím se o islámu. Věřím v Boha a Ježíše, tak proč bych nemohl uvěřit v proroka Mohameda. 

Někteří lidé zneužívají náboženství, aby rozpoutali války nebo zabíjeli nevinné lidi po celém světě. Další zase manipulují prostřednictvím zkresleného pohledu na náboženství. Někteří lídři a média se snaží živit nenávist k určitým náboženstvím… Takže chci říct, abyste předtím, než začnete soudit někoho nebo jeho vyznání, abyste si o tom něco zjistili.

Řeknu to znovu. Islám je krásné vyznání o míru a vzájemné pomoci… Musíme přestat číst média. Bůh nás nestvořil, abychom zabíjeli nevinné. Život každého z nás má na světě nějaký účel. Já chci ostatním přinášet štěstí, protože žijeme jen jednou a Bůh chce, abychom na světě něco udělali. 

Hraju fotbal a snažím se tvrdě pracovat, abych mohl pomáhat ostatním. Mám 400 dětí v Senegalu (charitativní projekt Patrice Evry, pozn. red.) a chtěl bych uskutečnit podobných projektů po celém světě více. Nežádám za to žádné komplimenty. Jen chci říct, že vím, proč jsem na planetě, a chci být co nejlepším člověkem. 

Můžete být v jakékoliv životní situaci, ale vždy se můžete snažit být lepším člověkem. Pro mě je nejlepším náboženstvím být dobrým člověkem. Vyznání není o modlení, ale o vašich činech. 

Klidně se budu modlit ve všech náboženstvích. V kostele, mešitě, synagoze, budu i meditovat. Nejsem ztracený, jen jsem otevřený všemu. Všichni se modlíme ke stejnému Bohu. Věřím, že se tímto naučíme mnohem víc o sobě a potom možná uvidíte svět jinýma očima.

Zastavme nenávist, přestaňme se bát věcí, o kterých nic nevíme. Zastavme terorismus. Respektujme jiná náboženství. A přestože se neznámého bojíme, tak zkusme naslouchat, než něco odsoudíme. 

Uvědomuji si, že tohle je jen můj názor a svět potřebuje, aby lidé více jednali, než mudrovali."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Bitcoin překonal dubnové maximum, prodává se za 66 000 dolarů

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes vystoupila na rekordních 66 000 dolarů (1,45 milionu Kč), a výrazně tak překonala maximum z letošního dubna. Ukazují to záznamy na specializovaném serveru CoinDesk. Krátce před 16:00 SELČ se bitcoin prodával zhruba za 65 770 dolarů. Za posledních 24 hodin si tak připisoval 4,7 procenta.

V úterý se ve Spojených státech začalo obchodovat s prvním fondem ETF, který se zaměřuje na futures na bitcoiny. Investoři očekávají, že cena bitcoinu se bude nadále zvyšovat a že kryptoměna se dočká obecného přijetí.

Aktualizováno před 15 minutami

V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích hoří, kouř je vidět z velké dálky

V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích hoří technologie. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Kouř je vidět z velké dálky. Na Twitteru o tom informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vzplanulo gumové těsnění, odpad nehoří.

"Na místě je mnoho jednotek, další dojíždí. Hoří jedna z budov spalovny, snažíme se dostat k ohnisku požáru," napsal Kavka na Twitteru před 15:45. Hoří podle něj technologie v pětipatrové budově o rozměru 30 krát 40 metrů.

Hřib na Twitteru vyzval obyvatele, aby nevětrali. Vyrazil na místo požáru. "Momentálně naštěstí nehoří komunální odpad, ale gumové těsnění," napsal. Radní Jan Chabr (TOP 09) uvedl, že požár vznikl při opravě linky a měl by být brzy pod kontrolou. Lidé by podle něj neměli v okolí spalovny ani vycházet.

Další zprávy