Zda je někdo dobrým člověkem? Nezáleží na vyznání, brání katolík Evra islám v emotivním vzkazu

Sport Sport, jek
21. 8. 2017 16:14
Bývalý francouzský reprezentant Patrice Evra je známý tím, že komentuje prostřednictvím sociálních sítí závažnější témata. Po teroristickém útoku v Barceloně se rozhodl poslat do světa další emotivní vzkaz.
Patrice Evra nosí v Marseille kapitánskou pásku.
Patrice Evra nosí v Marseille kapitánskou pásku. | Foto: ČTK

Praha - Rodák ze senegalského Dakaru a bývalý francouzský reprezentant Patrice Evra se rozhodl poslat do světa silný vzkaz. Současnému hráči Olympique Marseille se nelíbí, že někteří lídři i média házejí všechny lidi vyznávající islám do jednoho pytle.

I would just like to say my opinion about what's happening in this moment and about religion. I speak 6 languages, I've been raised as a catholic but I also want to learn about every religion just as I want to learn many languages. I'm learning about Islam at the moment and I'm reading the Quran. The more I grow up the more I'm asking questions to myself, I believe in God I believe in Jesus, so why I shouldn't believe in prophet Mohammed. Some people use religion to create war or to kill innocent people all over the world. Some people are manipulated with a distorted view of religion, some leaders, some media want to create hate around certain religions....so what I want to say is, before you judge somebody or judge a religion is learn about it. I say it again Islam is such a beautiful religion it's about peace, it's about helping each other. . We need to stop reading the media. God didn't create us to kill innocent people. We all have a purpose and I want to bring more positivity and more happiness and we only live once and if we are here it's because God wants us to do something. I play football and I have worked hard so I can help others, I have 400 kids in Senegal and I hope to open more things all around the world, I don't want any compliment for that but I know what I have been put on this planet to do and that is to be the best human being I can. Whatever your situation, you can always be the best human being you can. For me that is the perfect religion... being a good human being. To be religious isn't just to pray it's in the way you act. I will pray with every religion ...in church in a mosque, in a Synagogue, I will meditate, I'm not lost im just open, we all pray to the same God. I believe it teaches you to know about yourself better, about your spirit and you see the world in a different way. Stop the hate, stop being scared about things you don't know. Stop the terrorism. Respect every religion and if you are scared of a certain religion... instead of being scared try to learn about it and listen before you make any judgement. I know this is just my opinion, and this world needs more act than wise words...

Příspěvek sdílený Patrice Evra (@patrice.evra),

"Chtěl bych se podělit o svůj názor na to, co se dnes děje okolo náboženství. Mluvím šesti jazyky a vychovali mě jako katolíka, ale to neznamená, že bych se nechtěl dozvědět něco o dalších náboženstvích. Je to stejné jako se učit další jazyky. Nyní čtu korán a učím se o islámu. Věřím v Boha a Ježíše, tak proč bych nemohl uvěřit v proroka Mohameda. 

Někteří lidé zneužívají náboženství, aby rozpoutali války nebo zabíjeli nevinné lidi po celém světě. Další zase manipulují prostřednictvím zkresleného pohledu na náboženství. Někteří lídři a média se snaží živit nenávist k určitým náboženstvím… Takže chci říct, abyste předtím, než začnete soudit někoho nebo jeho vyznání, abyste si o tom něco zjistili.

Řeknu to znovu. Islám je krásné vyznání o míru a vzájemné pomoci… Musíme přestat číst média. Bůh nás nestvořil, abychom zabíjeli nevinné. Život každého z nás má na světě nějaký účel. Já chci ostatním přinášet štěstí, protože žijeme jen jednou a Bůh chce, abychom na světě něco udělali. 

Hraju fotbal a snažím se tvrdě pracovat, abych mohl pomáhat ostatním. Mám 400 dětí v Senegalu (charitativní projekt Patrice Evry, pozn. red.) a chtěl bych uskutečnit podobných projektů po celém světě více. Nežádám za to žádné komplimenty. Jen chci říct, že vím, proč jsem na planetě, a chci být co nejlepším člověkem. 

Můžete být v jakékoliv životní situaci, ale vždy se můžete snažit být lepším člověkem. Pro mě je nejlepším náboženstvím být dobrým člověkem. Vyznání není o modlení, ale o vašich činech. 

Klidně se budu modlit ve všech náboženstvích. V kostele, mešitě, synagoze, budu i meditovat. Nejsem ztracený, jen jsem otevřený všemu. Všichni se modlíme ke stejnému Bohu. Věřím, že se tímto naučíme mnohem víc o sobě a potom možná uvidíte svět jinýma očima.

Zastavme nenávist, přestaňme se bát věcí, o kterých nic nevíme. Zastavme terorismus. Respektujme jiná náboženství. A přestože se neznámého bojíme, tak zkusme naslouchat, než něco odsoudíme. 

Uvědomuji si, že tohle je jen můj názor a svět potřebuje, aby lidé více jednali, než mudrovali."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Mexické horníky v dole zatopila voda, záchranáři bojují s časem

Více než 300 vojáků a dalších lidí se v Mexiku účastní záchranné akce, jejímž cílem je vysvobodit z podzemí deset horníků, kteří jsou už téměř čtyři dny uvězněni v zatopeném uhelném dole. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Neštěstí se stalo v mexickém státě Coahuila ve středu ve 13:35 místního času (20:35 SELČ), když se propadla stěna šachty a důl byl zaplaven. Vodu z dolu odčerpávají velká čerpadla a podle BBC bylo na místo povoláno i šest potápěčů mexických speciálních sil.

Příbuzní, kteří se shromáždili před dolem, doufají, že se horníkům podařilo najít vzduchovou kapsu. "Jsme unavení a zoufalí, ale pořád máme trochu naděje," prohlásila Cecilia Cruzová.

Agentura Reuters informovala, že pěti jiným horníkům se povedlo dostat se z dolu ven. Jeden z nich, Fernando Pompa, v rozhovoru s místní rozhlasovou stanicí popsal, jak byl z dolu vytažen ven ve vozíku, který se používá k přepravě uhlí.

Důl v okrese Sabinas byl otevřen v lednu a podle mexického ministerstva práce od té doby nikdo nehlásil žádné abnormálnosti.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Schalke s Králem v základní sestavě podlehlo Kolínu

Fotbalisté Schalke se po roce vrátili do bundesligy porážkou 1:3 v úvodním kole nové sezony v Kolíně nad Rýnem. Tým s českým záložníkem Alexem Králem v základní sestavě hrál od 35. minuty v deseti. Král, který do Schalke přišel minulý měsíc po přerušení smlouvy se Spartakem Moskva, strávil na hřišti 89 minut.

Brzkou trefu Schalke hlavní rozhodčí po konzultaci s videorozhodčím neuznal kvůli předcházejícímu ofsajdovému postavení. Video zasáhlo do utkání i po půl hodině hry, kdy byl přezkoumán faul hostujícího Drexlera. Za nedovolený zákrok dostal německý záložník červenou kartu.

Početní výhodu využil Kolín na začátku druhého poločasu. Ve 49. minutě otevřel skóre zápasu přízemní střelou Kilian. Vedení domácích navýšil v 65. minutě rakouský záložník Kainz. Schalke vystřelilo ve druhém poločase na branku pouze jednou, kdy se v 76. minutě prosadil Butler. O čtyři minuty později vrátil Ljubičič Kolínu dvougólový náskok a stav 3:1 zůstal až do konce zápasu.

Lipsko na úvod remizovalo ve Stuttgartu 1:1. O jediný gól hostů se postaral nejlepší hráč minulé ligové sezony Christopher Nkunku. Čtvrtému týmu minulé sezony nestačilo na výhru ani 27 střel a po prohře v Superpoháru s Bayernem Mnichov si připsal ztrátu i v ligové soutěži.

V osmé minutě otevřel skóre francouzský útočník Nkunku, který byl díky 20 brankám a 13 asistencím vyhlášen nejlepším hráčem minulé ligové sezony. I druhý gól vstřelil francouzský fotbalista, záložník Stuttgartu Ahamada, který ve 31. minutě vyrovnal. Patnáctý tým minulé sezony prohrál s Lipskem předchozích šest zápasů za sebou, ve druhém poločase však i přes velkou útočnou aktivitu hostů neinkasoval.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Stuttgart - Lipsko 1:1 (31. Ahamada - 8. Nkunku), Kolín nad Rýnem - Schalke 3:1 (49. Kilian, 65. Kainz, 80. Ljubičič - 76. Bulter).

Další zprávy