Zda je někdo dobrým člověkem? Nezáleží na vyznání, brání katolík Evra islám v emotivním vzkazu

Sport Sport, jek
21. 8. 2017 16:14
Bývalý francouzský reprezentant Patrice Evra je známý tím, že komentuje prostřednictvím sociálních sítí závažnější témata. Po teroristickém útoku v Barceloně se rozhodl poslat do světa další emotivní vzkaz.
Patrice Evra nosí v Marseille kapitánskou pásku.
Patrice Evra nosí v Marseille kapitánskou pásku. | Foto: ČTK

Praha - Rodák ze senegalského Dakaru a bývalý francouzský reprezentant Patrice Evra se rozhodl poslat do světa silný vzkaz. Současnému hráči Olympique Marseille se nelíbí, že někteří lídři i média házejí všechny lidi vyznávající islám do jednoho pytle.

I would just like to say my opinion about what's happening in this moment and about religion. I speak 6 languages, I've been raised as a catholic but I also want to learn about every religion just as I want to learn many languages. I'm learning about Islam at the moment and I'm reading the Quran. The more I grow up the more I'm asking questions to myself, I believe in God I believe in Jesus, so why I shouldn't believe in prophet Mohammed. Some people use religion to create war or to kill innocent people all over the world. Some people are manipulated with a distorted view of religion, some leaders, some media want to create hate around certain religions....so what I want to say is, before you judge somebody or judge a religion is learn about it. I say it again Islam is such a beautiful religion it's about peace, it's about helping each other. . We need to stop reading the media. God didn't create us to kill innocent people. We all have a purpose and I want to bring more positivity and more happiness and we only live once and if we are here it's because God wants us to do something. I play football and I have worked hard so I can help others, I have 400 kids in Senegal and I hope to open more things all around the world, I don't want any compliment for that but I know what I have been put on this planet to do and that is to be the best human being I can. Whatever your situation, you can always be the best human being you can. For me that is the perfect religion... being a good human being. To be religious isn't just to pray it's in the way you act. I will pray with every religion ...in church in a mosque, in a Synagogue, I will meditate, I'm not lost im just open, we all pray to the same God. I believe it teaches you to know about yourself better, about your spirit and you see the world in a different way. Stop the hate, stop being scared about things you don't know. Stop the terrorism. Respect every religion and if you are scared of a certain religion... instead of being scared try to learn about it and listen before you make any judgement. I know this is just my opinion, and this world needs more act than wise words...

Příspěvek sdílený Patrice Evra (@patrice.evra),

"Chtěl bych se podělit o svůj názor na to, co se dnes děje okolo náboženství. Mluvím šesti jazyky a vychovali mě jako katolíka, ale to neznamená, že bych se nechtěl dozvědět něco o dalších náboženstvích. Je to stejné jako se učit další jazyky. Nyní čtu korán a učím se o islámu. Věřím v Boha a Ježíše, tak proč bych nemohl uvěřit v proroka Mohameda. 

Někteří lidé zneužívají náboženství, aby rozpoutali války nebo zabíjeli nevinné lidi po celém světě. Další zase manipulují prostřednictvím zkresleného pohledu na náboženství. Někteří lídři a média se snaží živit nenávist k určitým náboženstvím… Takže chci říct, abyste předtím, než začnete soudit někoho nebo jeho vyznání, abyste si o tom něco zjistili.

Řeknu to znovu. Islám je krásné vyznání o míru a vzájemné pomoci… Musíme přestat číst média. Bůh nás nestvořil, abychom zabíjeli nevinné. Život každého z nás má na světě nějaký účel. Já chci ostatním přinášet štěstí, protože žijeme jen jednou a Bůh chce, abychom na světě něco udělali. 

Hraju fotbal a snažím se tvrdě pracovat, abych mohl pomáhat ostatním. Mám 400 dětí v Senegalu (charitativní projekt Patrice Evry, pozn. red.) a chtěl bych uskutečnit podobných projektů po celém světě více. Nežádám za to žádné komplimenty. Jen chci říct, že vím, proč jsem na planetě, a chci být co nejlepším člověkem. 

Můžete být v jakékoliv životní situaci, ale vždy se můžete snažit být lepším člověkem. Pro mě je nejlepším náboženstvím být dobrým člověkem. Vyznání není o modlení, ale o vašich činech. 

Klidně se budu modlit ve všech náboženstvích. V kostele, mešitě, synagoze, budu i meditovat. Nejsem ztracený, jen jsem otevřený všemu. Všichni se modlíme ke stejnému Bohu. Věřím, že se tímto naučíme mnohem víc o sobě a potom možná uvidíte svět jinýma očima.

Zastavme nenávist, přestaňme se bát věcí, o kterých nic nevíme. Zastavme terorismus. Respektujme jiná náboženství. A přestože se neznámého bojíme, tak zkusme naslouchat, než něco odsoudíme. 

Uvědomuji si, že tohle je jen můj názor a svět potřebuje, aby lidé více jednali, než mudrovali."

 

Právě se děje

před 16 minutami

Evropská města demonstrují kvůli izraelsko-palestinskému konfliktu

Do ulic kvůli izraelsko-palestinskému konfliktu vyrazily tisíce lidí v několika evropských městech. Proti dvěma stovkám lidí na zakázané demonstraci na podporu Palestinců použila pařížská policie vodní děla a slzný plyn.  Manifestovalo se i v dalších francouzských městech. Úřady povolily demonstrace v Lyonu, Bordeaux, Marseille, Nantes, Rennes, Štrasburku, Toulouse, Lille, Metz či Saint-Etienne. "Izrael je vrah," skandovaly desítky demonstrantů v Montpellier.

Ve španělském hlavním městě Madridu vyjadřovalo podporu Palestincům asi 2500 demonstrantů. "Jedni mlčí, druzí trpí" a "Jeruzalém je věčné hlavní město Palestiny," stálo na transparentech. "To není válka, to je genocida," volal dav, ve kterém bylo podle Le Parisien hodně mladých žen.

Tisíce sympatizantů s palestinskou věcí prošly Hyde Parkem v centru Londýna, přibližně 120 lidí protestovalo i v Berlíně. Další protesty proběhly v Londýně, ve švédském městě Malmö a v několika německých městech. 

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

V nominaci Slovenska na MS je z NHL jen útočník Studenič

Hokejisté Slovenska mají v nominaci na mistrovství světa v Rize jediného hráče, který v této sezoně okusil NHL. Je jím dvaadvacetiletý útočník Marián Studenič, který se dočkal premiéry v dresu New Jersey. Sedm hráčů si získalo pozornost kanadského kouče Slováků Craiga Ramsayho při angažmá v české extralize.

Nominace hokejistů Slovenska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Július Hudáček (Spartak Moskva/KHL), Adam Húska (Hartford/AHL), Branislav Konrád (Olomouc/ČR),

obránci: Martin Bučko, Marek Ďaloga (oba Pardubice/ČR), Michal Ivan (Zvolen), Daniel Gachulinec (Detva), Šimon Nemec (Nitra), Martin Gernát (Třinec/ČR), Mário Grman (SaiPa Lappeenranta/Fin.), Adam Jánošík (Oskarshamn/Švéd.), Samuel Kňažko (TPS Turku/Fin.), Mislav Rosandič (Liberec/ČR),

útočníci: Peter Cehlárik, Marek Hrivík (oba Leksand/Švéd.), Kristián Pospíšil, Pavol Skalický (oba Lukko Rauma/Fin.), Martin Faško-Rudáš (Banská Bystrica), Adrián Holešinský (Nitra), Miloš Kelemen (Zvolen), Dávid Buc (Bratislava Capitals/ICEHL), Michal Krištof (Kärpät Oulu/Fin.), Róbert Lantoši (Providence/AHL), Adam Liška (Čerepovec/KHL), Miloš Roman (Třinec/ČR), Juraj Slafkovský (TPS Turku/Fin.), Marián Studenič (New Jersey/NHL), Matúš Sukeľ (Sparta Praha/ČR).

Další zprávy