Na Marshalla si počíhal. Zapadlo to tam nejlíp, jak mohlo, pochvaloval si Schick

14. 6. 2021 19:31
Fotbalista Patrik Schick oslnil na mistrovství Evropy nádherným lobem téměř z poloviny hřiště, kterým podtrhl vítězství české reprezentace 2:0 nad Skotskem v úvodním utkání základní skupiny.
Patrik Schick.
Patrik Schick. | Foto: Reuters

Pětadvacetiletý útočník si pochvaloval, že míč zapadl přes brankáře do sítě nejlépe, jak mohl. Podle uefa.com se kanonýr německého Leverkusenu prosadil ze vzdálenosti 45,44 metru a stanovil tím nový rekord Eura. Schick dal oba góly v zápase, skóre otevřel ve 42. minutě.

"Zapadlo to tam asi nejlíp, jak mohlo. Samozřejmě to byla obrovská euforie, zvýšili jsme na 2:0. Běžel jsem za našimi fanoušky. Bylo to super," řekl v rozhovoru pro uefa.com Schick.

V 52. minutě se hosté dostali do brejku, Schick si na polovině hřiště všiml, že skotský brankář David Marshall je vyběhnutý a milimetrovým dalekonosným lobem poslal míč přesně do sítě.

"Už během zápasu jsem se koukal, kde ten gólman stojí, kdyby náhodou vznikla taková podobná situace, která pak přesně vznikla. Takže jsem si ho jen zkontroloval periferním viděním, že je venku, a poslal jsem to tam," líčil Schick.

Český útočník prožil jeden z nejlepších zápasů kariéry a podruhé v reprezentačním "áčku" skóroval dvakrát v utkání. Ve 42. minutě otevřel skóre hlavičkou v nelehké pozici po centru Vladimíra Coufala.

"Bylo to po sérii rohů. Vím, jak to tam Cuf sype. Takže jsem na to byl připravený. Našel jsem si ten balon, dostal jsem se před obránce a zapadlo to za tyč," těšilo Schicka, který svou bilanci v reprezentaci vylepšil na 13 branek.

Sám považoval za muže zápasu brankáře Tomáše Vaclíka, jenž se blýskl několika skvělými zákroky. "Myslím, že Vacloš byl klíčový v dnešním utkání. Předvedl fenomenální výkon, klobouk dolů. Hodně nám to ulehčil. Kdybychom dostali nějaký gól na 2:1, mohlo to být nervóznější," poznamenal Schick.

Pochvaloval si ideální vstup do turnaje. V dalších zápasech skupiny reprezentace změří síly s Chorvatskem a Anglií. "Vyšlo to perfektně. Nula vzadu, dva góly vepředu. Mohlo jich být víc, ale i Vacloš nás podržel. Celkově jsme hráli jako tým, takže naprostá spokojenost," dodal Schick.

před 2 hodinami

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.