Schickova rána je jedna z milionu, doslova z nás vyrazila duši, smutní Skotové

jšk
14. 6. 2021 18:27
Přestože zahajovací duel mistrovství Evropy nezvládli a s Českem padli 0:2, jako ti horší se Skotové necítí. "Hráli jsme dobře, výsledek 2:0 Čechům trochu lichotí," řekl po zápase záložník John McGinn.
Smutný Andrew Robertson.
Smutný Andrew Robertson. | Foto: Reuters

Bezchybný Tomáš Vaclík a neúprosný Patrik Schick, to jsou dva atributy, ve kterých skotští fotbalisté spatřují příčiny porážky s českou reprezentací na úvod mistrovství Evropy.

"Můžeme tady sedět a říkat, že jsme hráli dobře - a hráli jsme dobře, skóre 2:0 Čechům trochu lichotí. Ale oni ve správných okamžicích našli kvalitu," povzdechl si po zápase šestadvacetiletý McGinn v rozhovoru pro BBC.

Skotové byli na první zápas šampionátu natěšení. Nastoupili doma, navíc na mistrovství Evropy si nezahráli dlouhých pětadvacet let - naposledy se zúčastnili turnaje v roce 1996. V době zápasu s Čechy bylo Skotsko na nohou, kvůli brzkému startu se dokonce plošně rušila i školní docházka. "Celá země chtěla začít dobře. Byli jsme sebevědomí a nadšení. Je to pro nás těžká lekce," dodal kapitán Andrew Robertson.

Sebevědomí Skoty ovšem neopustilo ani po porážce 0:2. "Měl jsem několik šancí, další gólovky měli kluci. Pokud chceme na této úrovni uspět, musíme je využívat - my jsme to neudělali a nakonec jsme za to byli potrestáni. Nemyslím si, že jde o odraz reality, hráli jsme docela dobře. Je důležité, abychom se příliš netrápili," prohlásil McGinn.

Naopak jeho spoluhráč Stuart Armstrong uznal, že jeho tým to měl proti velmi dobře organizované hře české reprezentace těžké. "Jejich hra byla velmi kompaktní a neměli jsme moc místa. Hráli jsme příliš mnoho dlouhých míčů."

Ranou do vazu byla pro Skoty parádní trefa Patrika Schicka. Lob českého útočníka padl podle UEFA z vůbec největší vzdálenosti v celé 63 let dlouhé historii mistrovství Evropy: Když vypálil, nacházel se ve vzdálenosti přesně 45,44 metru od branky Davida Marshalla.

"Taková trefa se povede jedna z milionu. Doslova z nás vyrazila duši. Potom jsme ještě nějaké šance měli, ale nezvládli jsme to," přiznal Robertson.

 

Právě se děje

před 6 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

MMF zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok, varoval ale před rozdíly v jednotlivých zemích

Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok na 4,9 procenta, zatímco dosud čekal růst o půl procentního bodu nižší. Uvedl to v úterý v aktualizaci svého jarního výhledu. Fond ale varoval, že ekonomika se zotavuje nerovnoměrně, což je podle něj důsledek slabého postupu očkování proti covidu-19 v některých zemích. Výhled na letošní rok měnový fond ponechal beze změn a nadále počítá s šestiprocentním růstem, který do značné míry jen smazává loňský rekordní propad způsobený pandemií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy