Pilař je v desítce nejlepších hráčů podle Castrol Indexu

Aleš Vávra Aleš Vávra
18. 6. 2012 17:10
Nejlepší trojice šampionátu? Dzagojev, Ševčenko a Ibrahimovič
Václav Pilař hraje na fotbalovém Euru ve velké formě.
Václav Pilař hraje na fotbalovém Euru ve velké formě. | Foto: Eduard Erben

Praha - Český záložník Václav Pilař patří mezi největší hvězdy fotbalového Eura. Alespoň podle takzvaného Castrol Indexu, který podle různých statistik měří přínos hráčů pro jejich mužstvo.

V průběžném pořadí patří dnes již ex-plzeňskému rychlíkovi skvělé sedmé místo. Vede Rus Alan Dzagojev, střelec tří branek, který už ale na šampionátu pokračovat nebude. Druhý je zatím Ukrajinec Andrej Ševčenko a třetí Švéd Zlatan Ibrahimovič.

Ronaldo, Xavi i Iniesta jsou za Pilařem

Před Pilařem jsou ještě Španěl David Silva, Ital Claudio Marchisio a Němec Mario Gómez. Za český fotbalistou zůstávají takové veličiny světového fotbalu jako Cristiano Ronaldo, Andrés Iniesta, Robin van Persie nebo Xavi Hernandez.

V první dvacítce průběžného pořadí figuruje také obránce Michal Kadlec, který je na 20. místě. Jaroslav Plašil je 40., Petr Jiráček 57. a Tomáš Rosický okupuje 61. příčku.

Pořadí je sestaveno na základě statistik, které zaznamenávají každý pohyb fotbalisty na hřišti a určují, zda má pozitivní nebo negativní dopad na schopnost týmu vsítit nebo obdržet branku. Klíčovým faktorem je, v které zóně hřiště se akce odehrává. Z naměřených hodnot vzniká hodnocení, které se průběžně sčítá a promítá do žebříčku.

Pořadí Castol Indexu na fotbalovém Euru:

1. Dzagojev, 2. Ševčenko, 3. Ibrahimovič, 4. David Silva, 5. Marchisio, 6. Gómez, 7. Pilař, 8. Bendtner, 9. Mandžukič, 10. Iniesta, 11. Van Persie, 12. Ronaldo, 13. Cabaye, 14. Badstuber, 15. Diarra, 16. Pepe, 17. Mexes, 18. Welbeck, 19. Hummels, 20. Kadlec, 21. Xavi, 22. Arbelova, 23. Xabi Alonso, 24. Schweinsteiger, 25. Robben, 26. Boateng, 27. Debuchy, 28. Karagunis, 29. Jelavič, 30. Rami.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy