Drsné pro Franze Straku: Kladno dalo pět gólů

16. 9. 2007 17:34
Ani ve druhém zápase se Straka nedočkal vítězství
František Straka se podle Vacka stal koučem české reprezentace.
František Straka se podle Vacka stal koučem české reprezentace. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Kladno - Ani ve svém druhém zápase na lavičce Českých Budějovic se František Straka nedočkal vítězství. Z Kladna si navíc jeho tým odváží vysokou porážku 1:5.

Strakovi svěřenci vstoupili do zápasu velmi nešťastně a hned ve 2. minutě inkasovali. Na rohový kop Dočkala si počkal na zadní tyči Marcel Gecov a spolupráce mladíků hostujících ze Slavie skončila úvodním gólem v síti brankáře Kučery.

Domácí vstřelená branka uklidnila a Budějovičtí nevěděli kam dřív skočit. Ve 20. minutě se dostal do obrovské šance Farbák, který dorážel povedený Čápův pokus.

Tápání Liberce pokračuje, na Žižkově vydoloval bod - čtěte ZDE

Z malého vápna však trefil dobře postaveného Kučeru. O čtyři minuty později se brankář hostů opět vytáhl. Po Cigánkově centru se opřel do míče nehlídaný Dočkal, Kučera však skvělým zákrokem hosty podržel.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě zde

Ve 30.minutě se však už Kladnu zvýšit náskok podařilo. Cigánek se uvolnil na levé straně a jeho centr usměrnil Michal Zachariáš ve svou první ligovou trefu.

Kladno zcela ovládalo hru a o čtyři minuty později vedlo už 3:0. To Zachariášův dlouhý centr podběhl obránce Hunal a Jiří Jeslínek přehodil vyběhnutého Kučeru.

Slavia poprvé ztratila. Baník vydoloval ve šlágru bod - čtěte ZDE

Do druhého poločasu udělal trenér hostů František Straka dvě změny, když na hříště přišli na místo Adamce a Hunala, Jungr se Stráským.

Ti přinesli do hry nový impulz a tři minuty po zahájení druhé půle mohli být u snížení. Utíkající Jaroslav Černý však trefil tyč Kostolanského brány. V 56.minutě však už Budějovice skórovali. Po rohu se hlavou trefil právě střídající Stráský.

Domácí fotbalisty však tato branka z tempa nevyvedla a hned v 63.minutě prakticky zamítli jakékoliv drama. Po přečíslení centroval opět Tomáš Cigánek a na zadní tyči hlavičkující Jeslínek pojistil svou druhou brankou v utkání vítězství Kladna. To pak po další Cigánkově asistenci zvýraznil v 83.minutě Avdija Vršajevič.