ip
16. 9. 2007 12:34
Fotbalisté Liberce nevyhráli ani na šestý pokus
Hlavičkový souboj "čtyřiadvacítek" - Radek Bukač (Viktoria Žižkov) a Petr Pavlík (1.FC Brno). | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - V dopoledním zápase 6. kola fotbalové ligy mezi Viktorií Žižkov a Slovanem Libercem si oba týmy rozdělily body za remízu 1:1.

Zápas za slunného dopoledne začali lépe domácí, kteří hned v 5.minutě výrazně sahali po vedení. Útočník Švancara se opřel do míče a Zlámal měl plné ruce práce. K následné dorážce se přihnal Kušníř, ovšem orazítkoval jen tyč.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Vůbec brankář hostů Zdeněk Zlámal, hostující z pražské Sparty, si na nedostatek práce v prvních dvaceti minutách nemohl stěžovat. Ve 13.minutě se musel činit po Novotného střele a o minutu později opět vychytat kanonýra Švancaru, jenž nebezpečně střílel ve vápně.

O chvíli později ale udeřilo na druhé straně. Hned v první šanci hostů si Brazilec Hudson poradil se svými strážci, předal míč Jiřímu Bílkovi, a ten parádní střelou zmrazil domácí publikum.

Slavia poprvé ztratila. Baník vydoloval ve šlágru bod - čtěte ZDE

Domácí se však z inkasované branky rychle vzpamatovali. Hned za osm minut dostal Švancara míč za obranu a k vyrovnání vybídl skvělým centrem Luďka Straceného. Ten tvrdou ranou nedal Zlámalovi žádnou šanci.

V úvodu druhé půle měly oba týmy šanci dostat se do vedení. Nejprve se ve 48.minutě po Papouškově standardce nebezpečně dostal k míči hostující Nezmar, jenž pořádně zaměstnal domácího brankáře Bartalského. O dvě minuty později na druhé straně střílel opět ze standardní situace Mougfire. Jeho střela letěla metr nad břevno.

V 59.minutě se ještě dostal do náznaku šance znovu Nezmar, který dostal míč do malého vápna, ovšem Bartalský dobrým vyběhnutím situaci zachránil.

To ale byla poslední možnost ke vstřelení branky a rozhodnutí zápasu. Druhá půle výrazně zaostávala za tou první, a tak si oba soupeři do tabulky připíší po bodu.

Liberecký Slovan tak čeká na vítězství i po šestém kole, s dvěma body za dvě remízy se krčí na posledním místě Gambrinus ligy.