Drobný debaklu nezabránil. Bayern nastřílel čtyři góly

maj
31. 8. 2008 18:51
Bayern Mnichov - Hertha Berlín 4:1
Luca Toni slaví gól do sítě Herthy Berlín (v pozadí brankář Jaroslav Drobný)
Luca Toni slaví gól do sítě Herthy Berlín (v pozadí brankář Jaroslav Drobný) | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili poprvé v novém ročníku. Ve třetím kole Bundesligy si poradili s Herthou Berlín, kterou v neděli porazili po zcela suverénním výkonu.

Hráče bavorského klubu nezastavil ani brankář Jaroslav Drobný, jenž nakonec inkasoval čtyři góly.

Osmadvacetiletý gólman, který byl teď poprvé povolán do české reprezentace, držel čisté konto pouhých jedenáct minut. Už od úvodního hvizdu byli hosté v Allianz Areně pod tlakem a aktivitu Bayernu korunoval Luca Toni. Italský kanonýr zužitkoval centr Schweinsteigera a bez větších problémů zakončil do sítě.

Toni nastoupil v útoku vedle Kloseho, Podolski zůstal jen na lavičce. Ukázalo se, že to byl od trenéra Klinsmanna dobrý tah. Do konce poločasu se sice skóre neměnilo, ale krátce po začátku druhého dějství už ano.

V 54. minutě si Lahm na hranici vápna vyměnil míč se Ze Robertem a ze čtrnácti metrů napálil míč do pravého růžku. Když o pár vteřin později rozhodčí odpískal penaltu po zákroku na Schweinsteigera a tentýž hráč ji i proměnil, bylo o vítězi rozhodnuto.

Na obou stranách pak ještě padlo po jedné brance. Drobný opět neměl šanci, střela Kloseho z dalšího pokutového kopu šla mimo jeho dosah. Na 1:4 z pohledu Herthy Berlín korigoval Pantelič.

Ve druhém nedělním zápase se měli na hřišti potkat dva čeští fotbalisté. Hrál Stuttgart proti Hannoveru, tedy Šimák proti Štajnerovi. Jenže oba dva se v základu neobjevili, Jiří Štajner byl střídán na poslední půlhodinu, Jan Šimák nenastoupil vůbec.

Hru Stuttgartu tentokráte dirigoval Bastürk. Největší hvězdou Vfb však zůstává Mario Gomez, který také otevřel skóre duelu. Na 2:0 pak z penalty zvýšil Pardo a další gól již nepadl.

Bundesligu vede po třech kolech Schalke před Hamburkem a Dortmundem (všichni po sedmi bodech). Stuttgart je pátý, Bayern sedmý, Hannoveru patří s jedním bodem osmnáctá a tedy poslední příčka.

Čtěte dále: Kolaps v Bundeslize: Özata na trávníku zradilo srdce