Drama v Liberci. Slovácko sahalo na bod i o deseti

5. 11. 2012 20:00
Dohrávka 13. kola Gambrinus ligy: Liberec - Slovácko 3:2

Praha - Fotbalisté Slovácka ani na čtrnáctý pokus nepromolomili sérii bez vítězství proti Liberci. Neoblíbený soupeř Moravany doma porazil 3:2 a s 19 body poskočil na páté místo Gambrinus ligy.

Úřadující mistr se však o výhru strachoval do posledních chvil. Přestože Slovácko v závěru dohrávalo bez vyloučeného Reinberka a následně inkasovalo gól na 3:1, dokázalo záhy vstřelit kontaktní branku a vypracovat si drtivý tlak s několika nebezpečnými šancemi.

Na vyrovnávací gól však nedosáhli, a tak byl jednoznačným hrdinou domácí Jiří Štajner, který jednu branku vstřelil a na dvě přihrál.

Prvních dvacet minut utkání vůbec nenenaznačovalo, že by nakonec mohlo padnout pět gólů. Oba týmy kazily útočné akce špatnou kombinací a prakticky se nedostaly do šancí.

Ve 23. minutě byl ale pár metrů před pokutovým faulován Blažek, exekuce se ujal Štajner a pravačkou poslal míč do šibenice. Hned po rozehrání liberecký špílmachr našel Šurala a bylo to už 2:0.

Kovář oživil Slovácko

Slovan byl nabuzený, do další šance se dostal Šural, ale Melichárek ho vychytal. Domácí se náskokem nechali ukonejšit a těsně před koncem poločasu přišel trest.Trousil si naskočil na centr Kerbra a gólem do šatny snížil.

Slovácko v druhém poločase zlepšilo hru a bylo odvážnější v útoku. Ofenzivu hostů oživil i střídající Kovář. Ten v 68. minutě přihrál Doškovi do vyložené příležitosti, ale útočník Slovácka v obtížné pozici přestřelil.

Hosté postupem času riskovali a zapomínali na zadní vrátka. Jeden z brejků Liberce musel v 80. minutě faulem na Bosančiče hasit Reinberk, dostal druhou žlutou kartu a poroučel se do kabin.

Slovan brzy využil početní výhody, Štajner si připsal další asistenci, když přesně našel Hadaščoka, který přeloboval Melichárka. Slovácko to ale nevzdalo. Rychlý kontr zakončil Došek a bylo to opět o jediný gól.

Poslední minuty byly hodně dramatické, hosté i v deseti zatlačili Liberec a hlavně díky rohovým kopům málem vyrovnali. Nakonec ale domácí fotbalisté výhru přeci jen uhájili a získali všechny tři body.

Dohrávka 13. kola první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 3:2 (2:1)
Branky: 24. Štajner, 26. Šural, 83. Hadaščok - 45. Trousil, 85. Došek. Rozhodčí: M. Paták - Marek, Blažej. ŽK: Fleišman, Šural - Reinberk, Lukáš, Kovář. ČK: 80. Reinberk. Diváci: 3076.

Liberec: Bičík - Ljulka, Karišik, Kelič, Fleišman - Janů, Bosančič - Šural, Štajner (89. Nezmar), Blažek (62. Rabušic) - Delarge (82. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.
Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil, Mezlík, Košút - Hlúpik, Daníček, Volešák (76. Trávník), Kerbr (89. Hofmann) - Došek, Lukáš (54. Kovář). Trenér: Habanec.

1. Olomouc 13 7 5 1 23:10 26
2. Jablonec 13 7 5 1 23:11 26
3. Plzeň 13 7 4 2 21:10 25
4. Sparta 13 7 3 3 20:12 24
5. Liberec 13 5 4 4 21:17 19
6. Slavia 13 4 6 3 16:12 18