Dortmund zdolal Brémy a drží ligovou neporazitelnost

23. 8. 2013 22:36
Fotbalisté Dortmundu porazili ve třetím kole německé ligy Brémy i s českým obráncem Theodorem Gebre Selassiem 1:0.
Dortmund vyhrál nad Brémami jediným gólem
Dortmund vyhrál nad Brémami jediným gólem | Foto: Reuters

Dortmund (Německo) - Fotbalisté Dortmundu porazili ve třetím kole německé ligy Brémy i s českým obráncem Theodorem Gebre Selassiem 1:0 a upevnili si vedení v tabulce. Duel dosud stoprocentních týmů rozhodl ve prospěch úřadujícího vicemistra Polák Robert Lewandowski.

Dortmund se s Brémami utkal téměř na den přesně 50 let poté, co vzájemný duel obou týmů zahajoval nově založenou bundesligu. Půl století od triumfu Werderu 3:2, který premiérovou brankou soutěže odstartoval útočník Borussie Timo Konietzka hned v první minutě, uběhne v sobotu.

Dnes bylo čekání na gól podstatně delší než před padesáti lety. Brémy, které jako poslední tým v tomto ročníku zatím neinkasovaly a Braunschweig i Augsburg zdolaly 1:0, držely čisté konto až do 55. minuty. Pak ale Gebre Selassiemu unikl Lewandowski a po asistenci Marca Reuse mířil do prázdné branky.

Další gól i přes výraznou převahu Dortmundu nepadl. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa mohou přijít o první místo, pokud některý z dalších stoprocentních týmů Bayern, Leverkusen či Mohuč vyhraje a výrazně si zlepší skóre.