Hoffeinheim nasázel bůra Hamburku, Bayern porazil Frankfurt

17. 8. 2013 17:30
Bayern vyhrál i druhý zápas a je v bundeslize stoprocentní. Debakl 1:5 od Hoffenheimu schytal Hamburk.
Bayern je v bundeslize stoprocenní i po druhém kole. Gólem Madžukiče uspěl ve Frankfurtu. | Foto: Reuters

Praha - Bayern Mnichov je i po druhém kole v německé lize stoprocentní a drží se na čele německé bundesligy. Brankou Madžukiče v sobotu odpoledne uspěl na hřišti Frankfurtu 1:0.

Bayern neprohrál už 27 zápasu v řadě a vyrovnal svůj klubový rekord z roku 1980. Absolutní maximum ale drží Hamburk, který v letech 1982 a 1982 neprohrál 36 duelů za sebou.

Gebre Selassie ubránil Morávka a Brémy znovu vyhrály

Frankfurt, který stále usiluje i útočníka Sparty Václava Kadlece, sice zlepšeným výkonem napravil dojem z prvního kola, kdy utrpěl debakl 1:6 s Hertou Berlín, tempu Bayernu ale stejně nestihál. Hosté dominovali v držení míče a v průběhu zápasu spálili několik vyložených šancí.

Stoprocentní po dnešku zůstávají také další tři týmy. Leverkusen zvítězil 1:0 ve Stuttgartu, Mohuč přehrála venku Freiburg 2:1 a Brémy s českým obráncem Theo Gebre Sellasiem v základu na pravé straně obrany zvítězily doma 1:0 s Augsburem. Za hosty v základní sestavě nastoupil Jan Morávek.

Debakl Hamburku a strašný start Schalke

Výsledek kola se zrodil v Hamburku, který utrpěl těžký debakl 1:5 od Hoffenheimu. Záložník Petr Jiráček se na trávník dostal až v 84. minutě za rozhodnutého stavu, když střídal střelce jediného gólu HSV Rafaela van der Vaarta.

Hrozivý start do soutěže prožívá také Schalke, které dnes hrubě nezvládlo druhý poločas ve Wolsburgu a prohrálo 0:4. Čtvrthodinku si v závěru zápasu vychutnal v dresu domácích také český záložník Jan Polák.

Gelsenkirchenský tým má po dvou zápasech na kontě jen bod a hrozivé skóre 3:7.

Hamburk - Hoffenheim 1:5
Branky: 44. Van der Vaart z pen. - 5. a 77. Firmino, 67. a 74. Modeste, 50. Volland

Stuttgart - Leverkusen 0:1
Branka: 42. vlastní Schwaab

Wolfsburg - Schalke 4:0
Branky: 55. Knoche, 61. Vieirinha, 67. Naldo, 90. Kutschke