21. 11. 2010 19:44
Schalke - Brémy 4:0, Leverkusen - Bayern 1:1
Raúl slaví jednu ze svých branek.
Raúl slaví jednu ze svých branek. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Schalke se ve 13. kole konečně vyšplhali z pásma sestupu v německé bundeslize. V domácím zápase si s přehledem poradili s Brémami a zvítězili vysoko 4:0.

Klíčovou roli v utkání sehrál obrozený španělský kanonýr Raúl Gonzalez, kterému se podařilo vsítit čistý hattrick. Rozhodující první gól si ale připsal jiný hráč, stoper Metzelder.

Oličova léčba se protáhne. Tuto sezonu si už nezahraje
Bayern slavil výhru nad Norimberkem i návrat Ribéryho
Schalke v Bundeslize jen remizovalo s Wolfsburgem

Všechny góly Schalke tak dali bývalí hráči Realu Madrid.

V čele zůstává Borussia Dortmund, která si udržela luxusní sedmibodový náskok vítězstvím ve Freiburgu. Po poločase sice prohrávala, ve druhé půli ale dvěma góly skóre otočila.

Dortmund vytvořil nový rekord

Dortmund navíc vytvořil nový rekord bundesligy, když zvítězil posedmé v řadě na cizí půdě.

Zvítězit na půdě soupeře, pro změnu v Mönchengladbachu, dokázala také druhá Mohuč. Ostudu má za sebou Frankfurt, který dostal doma čtyřgólový příděl od Hoffenheimu. Za domácí nastoupil na posledních 22 minut český útočník Martin Fenin.

Hamburk vedl v Hannoveru 2:1, nakonec ale zápas ztratil a nezískal ani bod. V sestavě hostujícího celku nastoupil také David Jarolím a celý zápas odchytal Jaroslav Drobný.

Kadlecův Leverkusen se rozešel smírně s Bayernem Mnichov. Znovuzrozený střelec Mario Gomez sice poslal hosty do vedení, za Leverkusen však vyrovnal s penalty Vidal. Bayern je osmý, Leverkusen zůstává na třetím místě.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Frankfurt - Hoffenheim 0:4 (69. a 70. Ibiševič, 31. Vukčevič, 90. Mlapa), Freiburg - Dortmund 1:2 (26. vlastní Hummels - 75. Lewandowski, 78. vlastní Mujdza) , Hannover - Hamburk 3:2 (31. Stindl, 59. Schulz, 90. Hanke - 40. a 54. Son Hung-min), Mönchengladbach - Mohuč 2:3 (53. a 69. Reus - 76. a 88. Allagui, 64. Schürrle), Norimberk - Kaiserslautern 1:3 (67. Mak - 4. Rivič, 12. Iličevič, 33. Lakič), Schalke - Brémy 4:0 (45., 56. a 71. Raúl, 22. Metzelder), Leverkusen - Bayern Mnichov 1:1 (45.+2 Vidal z pen. - 34. Gomez), Stuttgart - Kolín nad Rýnem 0:1 (82. Podolski z pen.), St. Pauli - Wolfsburg 1:1 (28. Thorandt - 54. Džeko).

1. Dortmund 13 11 1 1 31:8 34
2. Mohuč 13 9 0 4 22:14 27
3. Leverkusen 13 7 4 2 24:17 25
4. Hannover 13 7 1 5 17:22 22
5. Hoffenheim 13 6 3 4 26:16 21
6. Freiburg 13 7 0 6 19:20 21
7. Frankfurt 13 6 2 5 20:15 20
8. Bayern Mnichov 13 5 5 3 19:14 20