Arsenal prohrál derby, Chelsea podlehla podruhé v řadě

22. 11. 2010 23:00
Birmingham - Chelsea 1:0, Blackburn - Aston Villa 2:0
Luka Modrič a Alex Song.
Luka Modrič a Alex Song. | Foto: Reuters

Londýn - Bitva o krále severního Londýna přinesla v Anglii krásný zápas s úžasnou zápletkou. Arsenal vedl nad arcirivalem Tottenhamem 2:0 po poločase, hosté však třemi góly ve druhé půli utkání otočili ve svůj prospěch.

Vše začalo podle papírových předpokladů. V 9. minutě se do úniku dostal ve skvělé formě hrající Francouz Nasri a po kličce gólmanovi Gomesovi z úhlu zakončil přesně.

Ancelotti po blamáži: Takovou Chelsea neznám
CSKA skončí druhý. Bez Necida porazil Suchého Spartak
Rosický dle Wengera patří do ideálního kádru Arsenalu
Benítez má nůž na krku, Inter už oslovil Trapattoniho

Ještě do poločasu Kanonýři, v jejichž základní sestavě tentokrát chyběl český reprezentant Tomáš Rosický, zvýšili na rozdíl dvou branek.

Po přihrávce Aršavina se prosadil marocký střelec Chamakh. Do kabin diváci domácí hráče vyprovázeli bouřlivým potleskem, jenže netušili, co se strhne ve druhé části.

Hrdinou Van der Vaart

Už v 50. minutě se totiž dočkal Tottenham, za který snížila hvězda posledních týdnů, mladý Velšan Gareth Bale. Za čtvrt hodiny poté bylo vyrovnáno, když pokutový kop proměnil Rafael Van der Vaart.

Nizozemský tvořivý záložník se stal definitivně hrdinou zápasu pět minut před koncem, když nacentroval na hlavu stopera Kaboula a ten rozhodl o překvapivém vítězství hostujících Kohoutů.

V posledních sekundách mohl vyrovnat Rosický, který nastoupil na závěrečnou čtvrthodinu, ale z dálky Gomese neprostřelil. Arsenal prohrál derby s Tottenhamem na domácí půdě poprvé po dlouhých 17 letech.

Chelsea opět prohrála

Podruhé za sebou v lize prohrál lídr tabulky, fotbalisté Chelsea. Tentokrát nestačili na Birmingham, na jehož hřišti prohráli nejtěsnějším rozdílem 1:0. Celý zápas odchytal Petr Čech.

Drogba, Anelka, Malouda či Kalou se tak střelecky neprosadili již ve druhém utkání po sobě. Minulý týden Chelsea prohrála 3:0 doma se Sunderlandem.

Chelsea tak zůstává na prvním místě jenom díky lepšímu skóre, než má Manchester United. Ten doma zdolal Wigan brankami obránce Evry a střídajícího "Hráška" Hernandeze.

Liverpool vyučoval

Zpět na výsluní se pomalu, ale jistě dere Liverpool, který i bez zraněného kapitána Gerrarda v pohodě zvládl domácí utkání s West Hamem.

Už v prvním poločase vstřelil tři góly a ve druhém poločase vedení uhájil. V sestavě hostů se objevil Čech Radoslav Kováč.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Arsenal - Tottenham 2:3 (9. Nasri, 27. Chamakh - 50. Bale, 67. Van der Vaart z pen., 86. Kaboul), Birmingham - Chelsea 1:0 (17. Bowyer), Blackpool - Wolverhampton 2:1 (3. Varney, 44. Harewood - 86. Doyle), Bolton - Newcastle 5:1 (18. a 90. obě z pen. Davies, 50. a 72. Elmander, 39. I Čong-jong - 52. Carroll), Manchester United - Wigan 2:0 (45. Evra, 77. Hernández), West Bromwich - Stoke 0:3 (85. z pen. a 90. Walters, 55. Etherington z pen.), Liverpool - West Ham 3:0 (18. Johnson, 27. Kuyt (pen.), 38. Rodriguez), Blackburn - Aston Villa 2:0 (45.+2 a 68. Pedersen), Fulham - Manchester City 1:4 (70. Gera - 6. a 56. Tévez, 32. Zabaleta, 35. Y. Touré), Sunderland - Everton 2:2 (23. a 70. Welbeck - 6. Cahill, 83. Arteta).

1. Chelsea 14 9 1 4 28:9 28
2. Manchester United 14 7 7 0 28:15 28
3. Arsenal 14 8 2 4 28:15 26
4. Manchester City 14 7 4 3 19:11 25
5. Bolton 14 5 7 2 26:20 22
6. Tottenham 14 6 4 4 21:19 22
7. Sunderland 14 4 8 2 17:15 20
8. Stoke 14 6 1 7 18:18 19