Donnarumma od nás dostal tři góly, možná taky někam přestoupíme. Tvrdík mi nepsal, smál se Souček

David Janeczek David Janeczek
22. 6. 2017 15:35
Proti Itálii zazářilo hned několik českých fotbalistů, ale tím vůbec nejlepším byl vyhlášen Tomáš Souček. Záložník si totiž ve středu hřiště počínal naprosto suverénně a dobrá nálada ho neopustila ani den po zápase. Souček rovněž vysvětlil, proč jako hráč zápasu pomáhal kustodům nosit bedny do autobusu.
Tomáš Souček během zápasu proti Itálii.
Tomáš Souček během zápasu proti Itálii. | Foto: Milan Kammermayer

Tychy (od našeho zpravodaje) - Nejlepším hráčem v zápase české jednadvacítky proti Itálií byl vyhlášen Slavie Tomáš Souček. Střední záložník, který strávil jaro na hostování v Liberci, proti Italům zcela ovládl střed hřiště a svým výkonem určitě potěšil zástupce sešívaných.

"Cítil jsem se během zápasu opravdu skvěle a od celého týmu jsem cítil mnohem větší sílu než v zápase proti Německu. Osobní ocenění bylo takovou třešničkou, nejlepší byla ta výhra nad silným soupeřem," popsal Souček.

Dvaadvacetiletý fotbalista se totiž bude po Euru hlásit do přípravy Slavie. "Gratulovali mi spoluhráči i lidé z vedení, ale osobně pan Tvrdík ne," usmíval se Souček, který dodal, že nejlepší fotbalista zápasu žádné hmotné ocenění nedostává.

Lvíčata nastřílela hvězdnému brankáři Gianluigimu Donnarummovi tři góly ze čtyř střel na branku. "V kabině jsme se smáli, že jsme mu dali tři góly. Navíc on možná půjde do Realu, takže my můžeme ještě do podobných klubů taky. Ale samozřejmě jsme to brali ve srandě," pokračoval uvolněně Souček.

Z hráče zápasu nosič beden

Záložník se třemi starty v reprezentačním A-týmu dokonce po zápase parádním výkonu proti Itálie pomohl kustodům a odnesl bedny do autobusu. "V kabině zbylo nějaké občerstvení, které jsme nedojedli. Tak jsem to vzal do autobusu. Nemám s tím problém."

Češi nyní budou vzhledem k postupovým nadějím sledovat vývoj skupiny "A" i "B". "Říkali jsme si, že budeme koukat na zbylé zápasy ve skupinách, ale pořád musíme nejprve vyhrát a potom čekat, co se stane. My věříme, že nám nakonec bude šest bodů stačit," prozradil dvaadvacetiletý univerzál, který v zimní přípravě Slavie zkusil i post stopera. "Je pro nás plus, že budeme vědět, co nám bude stačit, ale my musíme hlavně vyhrát sami," dodal.

Souček působí na hřišti velmi suverénně a přiznal, že k sebedůvěře mu pomohly i nedávné dva starty za seniorský A-tým proti Belgii a Norsku. 

Proti Itálii navíc nastoupilo hned trio fotbalistů, kteří odehráli sezonu v Bohemians 1905. "Sedlo nám to, ale nemyslím si, že to byl jen těmi změnami. Hlavně jsme všichni do toho šli úplně na plno. Takže to klaplo, hráli jsme hodně týmově a vyšlo nám spousty akcí. Je úplně jedno, jestli hrají hráči ze Slavie, Sparty nebo Bohemky," vysvětlil na závěr Souček.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy