Všechny Vydrovy přestupy vydají téměř za 900 milionů. Podívejte se na největší české přestupy

Patrik Schick
Mezi nejdražší přestupy českých fotbalistů patří transfer Libora Kozáka. Odcházel z italského Lazia Řím do Aston Villy. Ta musela před pěti lety vytáhnout z peněženky přibližně 212 milionů korun. V anglickém klubu ale kvůli zraněním příliš nezářil a minulou sezonu strávil v italském Bari.
Jen přibližně o tři miliony dražší byl přestup Davida Rozehnala. Odchovanec Olomouce před devíti lety přestoupil za 215 milionů stejně jako Kozák z Lazia Řím. Na rozdíl od něj ale zamířil do bundesligového Hamburku. Poslední sezonu odehrál v belgickém Oostende.
Z českých klubů nejlépe prodávala Sparta, podílela se na dvou přestupech. Loni v zimě ji opustil tvůrce hry Bořek Dočkal, za kterého čínský klub Che-nan Ťien-jie zaplatil 230 milionů korun. Dočkal nyní hostuje v americké MLS v týmu Philadelphie.
Po úspěšném Euru 2004 v Portugalsku skokově narostla cena opor české reprezentace na trhu. Toho využil německý Hamburger SV a prodal Tomáše Ujfalušiho Fiorentině za 237 milionů. Ujfaluši po čtyřech letech zamířil do Atlétika Madrid jako volný hráč.
Foto: ČTK
Sport Marek Janoš ČTK Sport, Marek Janoš, ČTK
9. 8. 2018 9:35
Matěj Vydra přestoupil do Burnley za asi 314 milionů korun. Letos v létě přestoupil ještě dráž Jakub Jankto. Podívejte se na přehled největších přestupů českých fotbalistů.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy