Všechny Vydrovy přestupy vydají téměř za 900 milionů. Podívejte se na největší české přestupy

Patrik Schick
Mezi nejdražší přestupy českých fotbalistů patří transfer Libora Kozáka. Odcházel z italského Lazia Řím do Aston Villy. Ta musela před pěti lety vytáhnout z peněženky přibližně 212 milionů korun. V anglickém klubu ale kvůli zraněním příliš nezářil a minulou sezonu strávil v italském Bari.
Jen přibližně o tři miliony dražší byl přestup Davida Rozehnala. Odchovanec Olomouce před devíti lety přestoupil za 215 milionů stejně jako Kozák z Lazia Řím. Na rozdíl od něj ale zamířil do bundesligového Hamburku. Poslední sezonu odehrál v belgickém Oostende.
Z českých klubů nejlépe prodávala Sparta, podílela se na dvou přestupech. Loni v zimě ji opustil tvůrce hry Bořek Dočkal, za kterého čínský klub Che-nan Ťien-jie zaplatil 230 milionů korun. Dočkal nyní hostuje v americké MLS v týmu Philadelphie.
Po úspěšném Euru 2004 v Portugalsku skokově narostla cena opor české reprezentace na trhu. Toho využil německý Hamburger SV a prodal Tomáše Ujfalušiho Fiorentině za 237 milionů. Ujfaluši po čtyřech letech zamířil do Atlétika Madrid jako volný hráč.
Foto: ČTK
Matěj Vydra přestoupil do Burnley za asi 314 milionů korun. Letos v létě přestoupil ještě dráž Jakub Jankto. Podívejte se na přehled největších přestupů českých fotbalistů.
 

Právě se děje

Další zprávy