Co vás dnes čeká: Start Německa a souboje Afrika-Evropa

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
13. 6. 2010 13:00
Proč byste se měli dnes na MS dívat?

Praha - V třetí den šampionátu se do hry zapojí bronzoví medailisté z posledního MS Němci, kteří se budou muset vyrovnat se ztrátou zraněného kapitána Michaela Ballacka i brankářské jedničky Reného Adlera.

Od 20:30 se v Durbanu utkají s Austrálií, která před čtyřmi lety vypadla v osmifinále gólem z problematické penalty v samém závěru od pozdějších vítězů z Itálie. Ti se v závěru semifinálového prodloužení postarali i o utnutí zlatých snů pro Němce.

Duel ve skupině D bude rozhodovat mexický rozhodčí Marco Antonio Rodríguez.

Čtěte také:
Že by ten Jabulani? Anglický gólman daroval USA remízu
Hvězdná Argentina porazila Nigérii. Messi gól nedal
Prvním vítězem na MS Korejci. Rehhagel přepsal historii

Už od 16 hodin se v silné skupině střetnou Ghaňané se Srbskem. Afričanům se v Německu podařilo dojít také do osmifinále, kde je vyřadili Brazilci. Při své premiéře na MS si zajistili postup ze základní skupiny výhrou nad českou reprezentaci a Spojenými státy.

Ghaňanům však oproti předchozímu MS bude chybět hlavní hvězda Mickael Essien, který se nedokázal zotavit po zranění na lednovém Africkém poháru.

Zápas bude zvláštní pro trenéra Ghaňanů Milovana Rajevace, který povede svůj tým proti fotbalistům své vlasti. Ta v Německu ještě ve spojení s Černou Horou zcela vyhořela. Nezískala ani bod a od Argentiny dostala hned šest branek.

Zápas na stadionu v Pretorii bude řídit argentinský sudí Hector Baldassí.

Už od 13:30 vstoupí ve skupině C do turnaje Alžírsko a Slovinsko, které v kvalifikační skupině o MS spolu se Slovenskem zabránilo v postupu české reprezentaci alespoň do baráže. V té Slovinci šokovali fotbalovou veřejnost, když vyřadili Rusko.

Další evropsko-africký souboj hodně napoví o tom, kdo po sobotní remíze Anglie s USA bude ve hře o postup do osmifinále a kdo z něj bude nejspíše vyřazen.

Alžířané hráli na MS dvakrát, premiéru zažili v roce 1982, na šampionátu si zahráli i o čtyři roky později, Slovinci se zúčastnili dosud jediného MS v roce 2002.

První vzájemný duel v historii bude na stadionu v Polokwane rozhodovat guatemalský sudí Carlos Batres.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy