Prvním vítězem na MS Korejci. Rehhagel přepsal historii

Skupina B: Korea - Řecko 2:0
Řekům se úvodní porážkou šance na postup hodně vzdálily
Řekům se úvodní porážkou šance na postup hodně vzdálily | Foto: Reuters

Praha - Jihokorejští fotbalisté se stali první mužstvem, kterému se na letošním MS podařilo zvítězit.

V úvodním utkání skupiny B zaslouženě porazili Řecko 2:0, když se jim podařily vstupy do obou poločasů.

Řekové toho příliš nepředvedli a i přes závěrečný nápor urvat alespoň bod nedokázali. Korejci naopak hrozili z rychlých brejků i nadále a mohli přidat další góly.

Co vás čeká dnes a o víkendu: Messi a Anglie na scéně
Remízový úvodní den MS potvrdily i Francie a Uruguay
Šampionát odstartovala remíza JAR s Mexikem

Do historie světových šampionátů se zapsal trenér Řeků Ottto Rehhagel, když se stal nejstarším trenérem, který kdy vedl mužstvo na mistrovství světa. Utkání s Koreou absolvoval ve věku 71 let a 306 dnů.

Korejci se prosadili už v 7. minutě, kdy Jihoevropané chybovali při soupeřově rohu, a tak se míč snesl na hranici malého vápna, kde jej v pohodě uklidil do brány I Čong-su.

Řekové tak byli nuceni přejít na útočnější styl, což však Rehhagelovým svěřencům už léta příliš nejde. Naopak rychlonozí Korejci znovu zahrozili. Pak Čchu-jong však proti gólmanu Tzorvasovi neuspěl.

Mužstvo v modrém operovalo hned se třemi útočníky, ale po přestávce se prosadili opět Asiaté. Po pěkné akci si tváří v tvář poradil s Tzorvasem Pak Či-song.

K tomu, že Řecku stále zůstane na kontě vstřelených branek na MS nula, přispěla i jedna z mála šancí při závěrečném náporu Gekase.

MS ve fotbale - základní skupina B:

Korea - Řecko 2:0 (1:0)
Branky: 7. I Čong-su, 52. Pak Či-song. Rozhodčí: Hester - Hintz (oba N. Zél.), Makasini (Tonga). ŽK: Torosidis (Řec.). Diváci: 31.513.

Korea: I Un-če - Čcha Tu-i, Čo Jong-hjong, I Čong-su, I Jong-pchjo - I Čong-jong (90. Kim Če-song), Ki Song-jung (74. Kim Nam-il), Kim Čong-u, Pak Či-song - Pak Čchu-jong (87. I Sung-jul), Jom Ki-hun. Trenér: Huh Čung-mu.

Řecko: Tzorvas - Seitaridis, Papadopulos, Vyntra, Torosidis - Karagunis (46. Patsatzoglu), Tziolis, Katsuranis - Charisteas (61. Kapetanos), Gekas, Samaras (59. Salpingidis). Trenér: Rehhagel.