Citizens poprvé od února vedou Premier League. Haaland vyrovnal střelecký rekord

30. 4. 2023 18:03
Fotbalisté Manchesteru City poprvé od února opět vedou anglickou ligu. Obhájci titulu po výhře 2:1 na hřišti Fulhamu předstihli o bod Arsenal a navíc mají oproti londýnskému rivalovi zápas k dobru. Hráči Liverpoolu porazili díky gólu ve čtvrté minutě nastavení Tottenham 4:3 a vystřídali soupeře na pátém místě v tabulce anglické ligy.
Erling Braut Haaland slaví výhru Manchesteru United
Erling Braut Haaland slaví výhru Manchesteru United | Foto: Reuters

Kanonýr "Citizens" Erling Haaland vyrovnal 34. ligovým gólem v sezoně absolutní rekord Andrewa Colea a Alana Shearera, kteří na stejnou metu dosáhli v době, kdy se soutěž hrála na 42 kol.

Ve 34. kole soutěže si pozici v první čtyřce upevnily Newcastle, který porazil poslední Southampton 3:1, i Manchester United, jenž výhrou 1:0 ukončil desetizápasovou sérii Aston Villy bez porážky.

Haaland vstřelil rekordní gól už po třech minutách z penalty za faul. Na vyrovnání Coela se Shearerem mu stačilo 30 zápasů a sehrát jich může v osmatřicetikolové soutěži ještě šest. Hosté brzy o vedení přišli po gólu Viníciuse, ale ve 36. minutě zpoza šestnáctky napřáhl Álvarez a technickým obstřelem Lena zajistil "Citizens" osmou ligovou výhru za sebou.

Newcastle se na třetí vítězství za sebou nadřel a musel zápas se Southamptonem otáčet, poté co před přestávkou inkasoval od Armstronga. Ve druhém poločase ale vyrovnal Wilson, po rohovém kopu tečoval do vlastní sítě míč Walcott a chvíli poté zpečetil výsledek opět Wilson. Southampton dělí od záchrany stále šest bodů.

Manchester United připravil svěřencům Unaie Emeryho první porážku od 18. února. Rozhodl o tom z dorážky Fernandes, jeho tým se na čtvrtém místě drží v dvoubodovém dosahu za Newcastlem.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Bournemouth - Leeds 4:1 (20. a 24. Lerma, 63. Solanke, 90.+1 Semenyo - 32. Bamford), Fulham - Manchester City 1:2 (15. Vinícius - 3. Haaland z pen., 36. Álvarez), Manchester United - Aston Villa 1:0 (39. Fernandes), Newcastle - Southampton 3:1 (55. a 81. Wilson, 79. vlastní Walcott - 41. Armstrong), Liverpool - Tottenham 4:3 (3. Jones, 5. Díaz, 15. Salah z pen., 90.+4 Jota - 39. Kane, 77. Son Hung-min, 90.+3 Richarlison).

1. Manchester City 32 24 4 4 84:30 76
2. Arsenal 33 23 6 4 78:38 75
3. Newcastle 33 18 11 4 61:27 65
4. Manchester United 32 19 6 7 49:39 63
5. Liverpool 33 16 8 9 65:42 56
6. Tottenham 34 16 6 12 63:57 54
7. Aston Villa 34 16 6 12 46:42 54
8. Brighton 31 15 7 9 61:40 52