City přejelo Arsenal a ztrácí na něj jen dva body, West Ham padl s Liverpoolem

26. 4. 2023 22:39
Fotbalisté Manchesteru City ve šlágru 33. kola anglické ligy doma porazili Arsenal 4:1 a z druhého místa na londýnského lídra tabulky ztrácí dva body. Obhájce titulu, jehož dva góly vstřelil Kevin De Bruyne, navíc má dva zápasy k dobru. West Ham s českými reprezentanty Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem prohrál s Liverpoolem 1:2.
Vladimír Coufal v utkání proti Liverpoolu
Vladimír Coufal v utkání proti Liverpoolu | Foto: Reuters

Trápící se Chelsea podlehla Brentfordu 0:2 a utrpěla porážku i v pátém soutěžním utkání po návratu trenéra Franka Lamparda.

City nakročili k sedmé ligové výhře za sebou už v prvním poločase. V sedmé minutě otevřel skóre De Bruyne a těsně před pauzou zvýšil Stones. Belgičan De Bruyne se prosadil ještě v 54. minutě, druhou asistenci si připsal nejlepší kanonýr soutěže Haaland.

Norský kanonýr se dočkal 33. gólu v ligovém ročníku až v páté minutě nastavení. Předtím se trefil hostující Holding. Arsenal v Premier League protáhl sérii bez vítězství na čtyři zápasy, s Manchesterem City prohrál osmý soutěžní duel po sobě.

West Ham sice v Londýně poslal do vedení ve 12. minutě Lucas Paquetá, ale Gakpo rychle odpověděl a v 67. minutě obrat Liverpoolu dokonal Matip. Domácí nebodovali po třech kolech a na 14. místě neúplné tabulky mají pětibodový náskok na sestupové pásmo. Liverpool v lize zvítězil potřetí za sebou a vyhoupl se na šestou příčku.

Chelsea v první půli na Stamford Bridge nedovolila londýnskému rivalovi Brentfordu jedinou střelou na branku, přesto od 37. minuty prohrávala po vlastním gólu Azpilicuety.

Hráči "Blues" po změně stran přidali, ale podobně jako v minulých utkáních zahazovali šance. Pojistku hostů přidal v 78. minutě Mbeumo. Chelsea je až na jedenácté pozici.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Nottingham - Brighton 3:1 (45.+3 vlastní Gross, 69. Danilo, 90.+1 Gibbs-White z pen. - 38. Buonanotte), Chelsea - Brentford 0:2 (37. vlastní Azpilicueta, 78. Mbeumo), West Ham United - Liverpool 1:2 (12. Paquetá - 18. Gakpo, 67. Matip), Manchester City - Arsenal 4:1 (7. a 54. De Bruyne, 45.+1 Stones, 90.+5 Haaland - 86. Holding).

1. Arsenal 33 23 6 4 78:38 75
2. Manchester City 31 23 4 4 82:29 73
3. Newcastle 31 16 11 4 54:25 59
4. Manchester United 30 18 5 7 46:37 59
5. Aston Villa 33 16 6 11 46:41 54
6. Liverpool 32 15 8 9 61:39 53
7. Tottenham 32 16 5 11 58:51 53
8. Brighton 30 14 7 9 55:40 49