Součkův koncert na body nestačil. Po jeho gólu a dvou asistencích West Ham padl

29. 4. 2023 16:07
Hodně produktivní odpoledne zažil český fotbalový záložník Tomáš Souček při duelu Premier League proti Crystal Palace. Jeden gól dal, na další dva přihrál, přesto West Ham na venkovním hřišti prohrál 3:4. Rodák z Havlíčkova Brodu si také připsal jednu chybu v rozehrávce, po které soupeř skóroval.

Výkop zápasu v Selhurst Parku se kvůli technickým potížím u vstupních turniketů zpozdil o 15 minut, divákům ale byl odměnou za čekání pětigólový první poločas.

Nejprve se Souček v deváté minutě dostal po rohovém kopu k odraženému míči a levou nohou otevřel skóre. Gólu v Premier League se dočkal po osmi měsících a zaokrouhlil svou bilanci v soutěži na 20 branek. Před ním na tuto hranici dosáhli z českých fotbalistů jen Milan Baroš (28) a Patrik Berger (38).

Gól Tomáše Součka:

Crystal Palace vývoj utkání otočil díky dvěma rychlým brankám v 15. a 20. minutě, kdy se prosadili se Ayew a Zaha. Po půl hodině hry zvýšil na 3:1 Schlupp, který obral při rozehrávce o míč Součka. "Kladivářům" se do poločasu podařilo snížit po dalším rohovém kopu, který český záložník hlavou prodloužil na Antonia, jenž vstřelil svou pátou branku v sezoně.

Chyba Tomáše Součka:

V druhém poločase přidal čtvrtý gól Crystal Palace nejlepší střelec domácích Eze. Proměněný pokutový kop pro něj znamenal osmou ligovou branku v ročníku. West Ham už dokázal pouze snížit. Po další Součkově asistenci se hlavou prosadil Adžuird.

West Ham má na první sestupové 18. místo náskok pěti bodů. Crystal Palace se díky vítězství vzdálil sestupovému pásmu na 11 bodů.

Brighton na domácím hřišti deklasoval Wolverhampton 6:0 a přiblížil se pohárovým příčkám. K vítězství "Racků" přispěli dvougóloví střelci Undav, Gross a Welbeck.

Brighton ztrácí na pozici zajišťující start v Evropské konferenční lize pouze bod a dva dělí klub od možné účasti v Evropské lize. Navíc odehrál méně zápasů než všichni tři přímí konkurenti Liverpool, Tottenham a Aston Villa.

Brentford po obratu porazil 2:1 sestupem ohrožený Nottingham gólem Dasilvy ze čtvrté minuty nastavení. Předtím v 82. minutě vyrovnal nejlepší střelec týmu Toney, který poprvé v kariéře dosáhl na metu 20 branek v sezoně. Lepší jsou v tabulce kanonýrů soutěže jen Kane (24) a Haaland (33).

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Crystal Palace - West Ham United 4:3 (15. Ayew, 20. Zaha, 30. Schlupp, 64. Eze z pen. - 9. Souček, 36. Antonio, 72. Adžuird), Brentford - Nottingham 2:1 (82. Toney, 90.+4 Dasilva - 45.+2 Danilo), Brighton - Wolverhampton 6:0 (13. a 26. Gross, 39. a 49. Welbeck, 6. a 66. Undav).

1. Arsenal 33 23 6 4 78:38 75
2. Manchester City 31 23 4 4 82:29 73
3. Newcastle 32 17 11 4 58:26 62
4. Manchester United 31 18 6 7 48:39 60
5. Tottenham 33 16 6 11 60:53 54
6. Aston Villa 33 16 6 11 46:41 54
7. Liverpool 32 15 8 9 61:39 53
8. Brighton 31 15 7 9 61:40 52