10. 1. 2008 11:32
Gólman Chelsea doufá, že v roce 2008 bude zdravý
Zpět mezi třemi tyčemi?
Zpět mezi třemi tyčemi? | Foto: Reuters

Londýn - Poprvé v roce 2008 potká brankář Petr Čech své spoluhráče z Chelsea. Po zranění se totiž ve čtvrtek vrátil do plného tréninku a podle jeho slov je už naprosto v pořádku.

"Doufám, že jsem na dobré cestě zpět. Poslední dobou jsem hodně trénoval a snažil se vrátit do kondice," uvedl gólman v rozhovoru pro klubovou televizi.

Česká jednička mezi třemi tyčemi v posledních měsících spíše vysedává na tribuně. Od začátku listopadu viděl plzeňský rodák více zápasů svého týmu jako divák, než aby byl oporou mužstva na hřišti. Proto nyní věří, že v roce 2008 se takové situace již nebudou opakovat.

"Byla to dlouhá doba, když jsem se zranil poprvé. Potom jsem nastoupil k několika málo zápasům a opět přišly komplikace. Doufám, že v novém roce zůstanu v pořádku," řekl Petr Čech, jenž se zranil před Štědrým dnem v Blackburnu.

Naposledy pak vyběhl na trávník v divokém zápase proti Aston Ville, kdy i kvůli jeho chybě Chelsea jen remizovala 4:4. Svalové problémy se však vrátily, a tak se od 26. prosince zotavoval bez jakéhokoliv zatížení.

"Naneštěstí v závěru utkání se můj stav zhoršil a nedovoloval mi dále hrát. Byl to trochu riskantní krok nastoupit," sdělil Petr Čech.

Londýnský klub se bez něj musel obejít ve čtyřech střetnutích, ale nic vážného se za tu dobu nestalo. Oslabený kádr "Blues" zůstává stále v závěsu za vedoucím duem Arsenal, Manchester United.

Čech se v rozhovoru pro klubovou televizi vyjádřil i k poslednímu zápasu, v němž Chelsea vyhrála nad Evertonem 2:1, ačkoliv hrála poločas bez vyloučeného Mikela.

"Věřili jsme si i v deseti lidech. Důležité bylo vědět, že stále můžeme vyhrát," dodal. Jeho spoluhráči však vítězný gól nedali, o ten se postaral vlastní brankou v poslední minutě hostující Lescott.

Další utkání je v plánu na sobotu, kdy Chelsea přivítá Tottenham. Petr Čech už by měl být minimálně v nominaci na tento šlágr anglické nejvyšší soutěže.