Drogba lituje Chelsea. Chce přeložení Africa Cupu

roj
9. 1. 2008 9:57
Drogbu mrzí, že musí odjet
Didier Drogba bude Chelsea opět chybět
Didier Drogba bude Chelsea opět chybět | Foto: Reuters

Londýn - Fotbaloví fanoušci v Anglii se musí smířit s dočasným odlivem reprezentantů afrických zemí z klubů Premier League na kontinentální šampionát. Útočníka Chelsea Didiera Drogbu mrzí, že musí reprezentovat v době vrcholících bojů v anglické lize.

Devětadvacetiletý forvard podpořil v rozhovoru pro Eurosport myšlenku, aby se mistrovství Afriky přesunulo na letní termín, v němž se koná například evropský šampionát. Reprezentant Pobřeží slonoviny se sotva vrátil po měsíčním marodění na trávník a hned musí svůj klub opustit. Fanouškům Chelsea vzkázal, že je mu líto, že nemůže v rozhodující fázi v boji o titul být se svým klubem.

"Je to hodně těžké. Nejsem úplně šťastný, protože je to pro mě velký zmatek. Patřím Chelsea a teď musím na měsíc odjet na africký pohár. Pro můj tým je to velká ztráta. Zároveň je pro mě složité říci ´ne´ národnímu týmu," postěžoval si Drogba.

Spolu s ním odjedou do Afriky spoluhráči z mužstva Blues Salomon Kalou, Michaeal Essien a John Obi Mikel. Turnaj má výkop dvacátého ledna a trvá tři týdny.

Drogba, jenž odehrál v této sezoně jen šestnáct zápasů, navrhl v rozhovoru pro Eurosport přeložení turnaje do letní pauzy. "Bylo by to tak mnohem snazší. Měli bychom o tom diskutovat s týmy a národními federacemi," řekl fotbalista.

Částečně podvedeni se mohou cítit platící příznivci Chelsea i jiných týmů s africkými reprezentanty v kádru. Sezonní permanentka na Chelsea totiž začíná na pěti stech librách (cca 18 tícíc korun) a nyní za svoje peníze uvidí náhradníky. "Je mi to líto i proto, že neodjíždím jenom já. Ale tým je silný, věřím, že si poradí," vzkázal fanouškům Blues Drogba.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Afghánec, který vraždil v Rakousku u hranic s Českem, dostal doživotí

Afghánského žadatele o azyl, který loni v říjnu v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic ubodal dva lidi, dnes poslal soud v Linci na doživotí do vězení. Informovala o tom agentura Reuters. Případ vyvolal velkou pozornost nejen v Rakousku, ale také v Česku. Zpočátku totiž nebylo vyloučeno, že Afghánec se pokusí utéct do Česka, proto byla česká policie v pohotovosti.

Soudní porota uznala vinu 33letého Afghánce jednomyslně. Verdikt ale není pravomocný, odsouzený se odvolal. Soud vedle doživotního trestu nařídil muži zaplatit za citovou újmu rodinám obou zavražděných částky v rozmezí 5000 až 10 000 euro (až 266 000 korun). I proti těmto nárokům se chce Afghánec podle APA odvolat.

Jako polehčující okolnost soud uznal přiznání muže, za přitěžující naopak to, že se naráz dopustil tří trestných činů. Vedle dvou vražd, které soudce označil za velmi brutální a chladnokrevné, se Afghánec za použití zbraně zmocnil auta jedné z obětí.

Afghánec nejprve nožem zabil pracovníka ubytovny pro žadatele o azyl a poté při útoku ubodal místního zemědělce, s jehož autem odjel. Krátce poté ho policie dopadla v Linci. Úřady ubytovnu ve Wullowitzu, ve které žilo asi dvacet žadatelů o azyl a ve které v minulosti bydlel i útočník, nechaly mezitím uzavřít, což požadovali obyvatelé obce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy