Chelsea prohrála v Turecku, Arsenal remizoval

ip
2. 4. 2008 22:40
Arsenal - Liverpool 1:1, Fenerbahce - Chelsea 2:1
Útočník Arsenalu Adebayor vstřílí vedoucí gol svého týmu. Na vítězství to však nestačilo. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Liverpoolu remizovali ve středečním čtvrtfinálovém zápase Ligy mistrů na půdě Arsenalu 1:1, a vytvořili si tak nadějnou pozici k postupu.

Domácí "Kanonýři" sice vedli po trefě Emmanuela Adebayora z 23. minuty, ale svěřenci Rafaela Beniteze dokázali odpovědět hned o chvíli později, kdy zamířil přesně Dirk Kuyt.

Nedařilo se naopak londýnské Chelsea, jež ztratila na hřišti Fenerbahce Istanbul jednobrankové vedení a prohrála 1:2. Ústřední postavou se stal brazilský útočník ve službách tureckého mistra Deivid. Ten si nejprve v prvním poločase vstřelil vlastní branku, kterou však odčinil vítězným zásahem devět minut před koncem utkání.

Arsenal vstoupil do utkání na Emirates Stadium proti Liverpoolu aktivně a jeho fanoušci mohli jásat po odehraných třiadvaceti minutách, kdy se po centru van Persieho zavěsil do vzduchu Emanuel Adebayor a přesnou hlavičkou otevřel skóre.

Hosté však dokázali okamžitě potrestat následný nedůraz ve středu hřiště. Toho využil kapitán "reds" Steven Gerrard, který se prodral do pokutového území a přesnou přihrávkou našel dobíhajícího Dirka Kuyta, jenž okamžitě zchladil domácí euforii vyrovnávací brankou.

Kanonýři pak převzali opět otěže zápasu do svých rukou a ve druhé půli podrobili Liverpool územnímu tlaku. V koncovce se však dokázali vyjma střely Wallcota zřídkakdy prosadit.

Pečlivá defenzíva hostů pak byla nakonec překonána v 70. minutě, kdy centr z levé strany usměrnil do brány Fabregas, ale ke smůle Arsenalu trefil jen stojícího útočníka Bentnera, který nešťastně míč vykopl.

Větší šanci si už domácí nevypracovali, a tak si Liverpool veze z Londýna do odvety nadějnou remízu 1:1.

Fenerbahce otočilo nepříznivý stav

To tým tureckého mistra Fenerbahce Istanbul měl začátek utkání jak ze špatného snu. Už po třinácti minutách prohrával po vlastní brance svého nejlepšího střelce Deivida, který si do své sítě srazil Maloudův centr.

Michael Ballack a Didier Drogba se vzpamatovávají z druhé inkasované branky
Michael Ballack a Didier Drogba se vzpamatovávají z druhé inkasované branky | Foto: Reuters

Mužstvo Avrama Granta se šťastnou brankou dostalo do psychické výhody a mohlo svůj náskok zdvojnásobit za další tři minuty. Pokus Essiena se však odrazil jen od břevna. V další šanci se ještě před koncem první půle ocitl Drogba, ale toho pro změnu vychytal brankář Demirel.

I ve druhém poločase se obraz hry víceméně nezměnil. Zdálo se tedy, že Chelsea má průběh utkání pod kontrolou, ovšem plány jí narušil po hodině hry střídající Kazim.

Ten si včas naběhl zaběhl za obranu soupeře a následnou ranou nedal Cudicinimu šanci. Obrat pak nakonec dokonal sám smolař prvního poločasu Deivid, jenž přesnou dalekonosnou střelou otočil konečný stav na stranu domácích.

Arsenal Londýn - FC Liverpool 1:1 (1:1)