V Jihlavě zvažují protest: Plzeňští neustále padali, rozhodčí nás třikrát poškodil

ČTK ČTK
20. 8. 2017 21:16
Vedení Jihlavy se v zápase proti Plzni nelíbil výkon rozhodčího Pavla Julínka. Podle Vysočiny poškodil rozhodčí domácí i před rozhodujícím gólem zápasu.
Fotbalisté Jihlavy (ilustrační foto).
Fotbalisté Jihlavy (ilustrační foto). | Foto: Milan Kammermayer

Jihlava - Vedení fotbalové Jihlavy zvažuje, zda nepodá protest proti výkonu rozhodčího Pavla Julínka v dnešním utkání 4. ligového kola proti Plzni. Podle zástupců Vysočiny sudí poškodil domácí tým ve třech momentech včetně situace před posledním rohovým kopem, z něhož dal hostující Marek Bakoš vítězný gól na 2:1.

"Určitě zvážíme, zda nepodat protest. Z našeho pohledu tam byly tři situace, které kdyby byly vyřešeny rozhodčím jinak, utkání by se bezpochyby ubíralo jiným směrem," řekl novinářům jihlavský ředitel Jan Staněk.

"Všude na světě mají menší kluby pocit, že rozhodčí pískají nějakým způsobem pro ty větší, a my jsme měli dnes ten pocit taky. Byl to krásný zápas, nechceme brečet, ale zase to nechceme nechat být, pokud bychom byli poškozeni," dodal Staněk.

Domácím se nejprve nelíbilo, že Julínek neodpískal na startu druhé půle penaltu po pádu domácího Filipa Novotného po souboji s Radimem Řezníkem. "Z mého pohledu byla naprosto jasná. Můžeme se bavit, jestli i Plzeň mohla kopat penaltu, protože oni padali neustále. Z té hry se to těžko posuzuje," podotkl jihlavský kapitán Lukáš Vaculík.

Poté se domácí rozčilovali v 79. minutě, kdy Tomáš Hájek stáhl unikajícího Pavla Dvořáka a Julínek mu dal žlutou kartu. "Cítíme se poškozeni. Dívali jsme se na situaci ze záznamu a viděli jsme to jako červenou kartu, protože Dvořák by šel sám na bránu. Sudí řekl, že ho tam blokovali ještě dva hráči, kteří byli tři čtyři metry za ním," prohlásil jihlavský kouč Ivan Kopecký.

"Já to nechci moc komentovat. Je otázka, zda by šel domácí hráč ze středu hřiště sám na gólmana. Já myslím, že naši hráči byli v pozici, že by ho tam dva zablokovali. Je to na rozhodčím a ať na svazu rozhodnou, jestli udělal správně nebo ne," podotkl plzeňský trenér Pavel Vrba.

Jihlavským se nelíbila ani situace před rozhodujícím rohovým kopem v druhé minutě nastavení, po němž Plzeň dala vítěznou branku. "Myslíme si, že tomu předcházel faul na Keresteše," doplnil Staněk.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy