Video: Sprcha pro trenéra i oslavy v kabině. Tak slavila Slavia titul

ČTK ČTK
27. 5. 2017 22:07
Podívejte se na videjích, jak fotbalová Slavia slavila ve strahovském azylu svůj první titul po osmi letech.
Fotbalisté Slavie slaví ligový titul 2016-17
Fotbalisté Slavie slaví ligový titul 2016-17 | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Slavie si po dnešním vítězství 4:0 v závěrečném ligovém kole nad Brnem užili mistrovské oslavy přímo na hřišti s fanoušky. Pohár zvedl kapitán Jiří Bílek na pódiu ve tvaru slávistické hvězdy, na kterém "sešívaní" slavili i svůj poslední ligový primát v roce 2009. Triumf pak odjeli autobusem bez střechy slavit s příznivci do Žlutých lázní ulicemi Prahy.

Příznivci Slavie za rozhodnutého stavu už několik posledních minut zápasu postávali těsně za postranními čarami a se závěrečným hvizdem vtrhli na trávník.

Když pořadatelé přichystali pódium, hráči i realizační tým postupně nastupovali na trávník, aby převzali medaile. Největších ovací se dočkali nejlepší střelec Slavie Milan Škoda, další útočník Muris Mešanovič, kapitán Bílek ale také středopolař Josef Hušbauer, který před třemi lety slavil titul se Spartou.

Pohár převzal zkušený stoper a kapitán Slavie Bílek, který po příchodu stopera Michaela Lüftnera strávil většinu jarní části sezony na lavičce náhradníků. Dnes se na trávník symbolicky za potlesku fanoušků dostal na posledních sedm minut.

Fotbalisté si pak užívali křepčení s pohárem mezi konfetami a nakonec i dvakrát tradiční děkovačku spolu s fanoušky. Mikrofonu se poté ujal náhradní brankář Přemysl Kovář a řídil oslavy. Řada z příznivců si domů odnesla kus strahovského trávníku a rozebrali si i ústřižky sítě jedné z branek. Po zhruba 45 minutách se tým odebral do útrob stadionu.

Oslavy hráčů narušily i tiskovou konferenci trenéra Jaroslava Šilhavého s kapitánem Bílkem. Hráči kouče během rozhovoru s novináři v tiskovém sále polili vodou a Šilhavý na jejich radosti ilustroval, jakou má k dispozici dobrou partu. Za několik minut dorazilo několik dalších hráčů s mistrovským pohárem.

Fotbalisté se pak přesunuli do červeného autobusu ozdobeného heslem "Spolu jsme mistři" a pražskými ulicemi zamířili ze Strahova do Žlutých lázní. Cestu a celý průběh oslav nabídla v přímém přenosu slávistická klubová televize.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy