reklama
 
 

Viděl jsem Karavajevovu nohu, tak jsem upadl, přiznal po derby Mingazov

2. 4. 2017 21:02
Na hřiště nastoupil až v 79. minutě, přesto se stal jednou z hlavních postav pražského derby. Ruslan Mingazov v nastaveném čase přepadl přes nohu Vjačeslava Karavajeva a na sudím Fraňkovi si vymodlil pokutový kop. „Snažil jsem se držet balon, ale když jsem viděl jeho nohu, tak jsem přes ni přepadl. Ale kontakt tam byl,“ líčil turkmenský záložník.

Praha - Ti dva se po zápase v tunelu potkali a vyměnili si dresy. Právě sparťanský bek Vjačeslav Karavajev a slávistický záložník Ruslan Mingazov byli aktéry momentu z nastaveného času, který rozhodl o tom, že si Sparta tři body z Edenu neodvezla.

"Samozřejmě není příjemný pocit, když prohráváte. Jakmile se naplnila základní hrací doba, snažili jsme se udělat maximum pro to, abychom vyrovnali," líčil po zápase Mingazov.

Jeho snaha nakonec skončila na zemi v pokutovém území Sparty. Rozhodčí Franěk mu na nafilmovaný pád skočil a ukázal na značku pokutového kopu. Chybně. "Pokud pískáte penaltu v nastaveném čase, musíte si být stoprocentně jistý, že byla," hřímal po zápase evidentně nasupený trenér Sparty Petr Rada.

K míči se postavil Milan Škoda a penaltu bezpečně proměnil. "Ani jsem nebyl nijak nervoznější, bývám i víc," prohlásil momentálně nejlepší ligový šutér.

Sám Škoda přiznal, že jeho tým nepodal v derby nijak oslnivý výkon. "První poločas jsme neodehráli nejhůř, ale přesto jsme se v kabině nechci říkat pohádali, ale důrazně jsme si vyříkali, jak bychom měli hrát. Ale lepší to nebylo," tvrdil Škoda.

Také Mingazov souhlasil, že Sparta byla po většinu utkání lepším týmem a minimálně bod si zasloužila. "Ale taková Barcelona má taky držení míče sedmdesát, osmdesát procent a přesto někdy nevyhrává," krčil rameny turkmenský záložník.

autor: Jiří Škuba | 2. 4. 2017 21:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama