Viděl jsem Karavajevovu nohu, tak jsem upadl, přiznal po derby Mingazov

Jiří Škuba Jiří Škuba
2. 4. 2017 21:02
Na hřiště nastoupil až v 79. minutě, přesto se stal jednou z hlavních postav pražského derby. Ruslan Mingazov v nastaveném čase přepadl přes nohu Vjačeslava Karavajeva a na sudím Fraňkovi si vymodlil pokutový kop. „Snažil jsem se držet balon, ale když jsem viděl jeho nohu, tak jsem přes ni přepadl. Ale kontakt tam byl,“ líčil turkmenský záložník.
Milan Škoda slaví vyrovnávací gól společně s Ruslanem Mingazovem
Milan Škoda slaví vyrovnávací gól společně s Ruslanem Mingazovem | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Ti dva se po zápase v tunelu potkali a vyměnili si dresy. Právě sparťanský bek Vjačeslav Karavajev a slávistický záložník Ruslan Mingazov byli aktéry momentu z nastaveného času, který rozhodl o tom, že si Sparta tři body z Edenu neodvezla.

"Samozřejmě není příjemný pocit, když prohráváte. Jakmile se naplnila základní hrací doba, snažili jsme se udělat maximum pro to, abychom vyrovnali," líčil po zápase Mingazov.

Jeho snaha nakonec skončila na zemi v pokutovém území Sparty. Rozhodčí Franěk mu na nafilmovaný pád skočil a ukázal na značku pokutového kopu. Chybně. "Pokud pískáte penaltu v nastaveném čase, musíte si být stoprocentně jistý, že byla," hřímal po zápase evidentně nasupený trenér Sparty Petr Rada.

K míči se postavil Milan Škoda a penaltu bezpečně proměnil. "Ani jsem nebyl nijak nervoznější, bývám i víc," prohlásil momentálně nejlepší ligový šutér.

Sám Škoda přiznal, že jeho tým nepodal v derby nijak oslnivý výkon. "První poločas jsme neodehráli nejhůř, ale přesto jsme se v kabině nechci říkat pohádali, ale důrazně jsme si vyříkali, jak bychom měli hrát. Ale lepší to nebylo," tvrdil Škoda.

Také Mingazov souhlasil, že Sparta byla po většinu utkání lepším týmem a minimálně bod si zasloužila. "Ale taková Barcelona má taky držení míče sedmdesát, osmdesát procent a přesto někdy nevyhrává," krčil rameny turkmenský záložník.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy