Trenér motivátor skončil. Vedení Karviné odvolalo kvůli výsledkům Františka Straku

ČTK ČTK
11. 11. 2019 15:52
U fotbalistů Karviné skončil po osmi měsících trenér František Straka. Vedení klubu ho odvolalo kvůli špatným výsledkům, tým je v lize předposlední.
Trenér Karviné František Straka.
Trenér Karviné František Straka. | Foto: ČTK

Mužstvo podle klubového webu dočasně povedou asistent Marek Bielan a trenér brankářů Branislav Rzeszoto.

"Rozhodli jsme se Františka Straku z pozice hlavního trenéra odvolat z důvodů špatných a neuspokojivých výsledků, které při pohledu na tabulku značí předposlední patnáctou pozici v prvoligové tabulce. Trenéru Strakovi děkujeme za odvedenou práci a v další trenérské kariéře mu přejeme hodně štěstí," citoval klubový web sportovního ředitele Lubomíra Vlka.

"Je to samozřejmě nepříjemné, abych řekl pravdu, tak jsem s tím nepočítal. Musím respektovat, že výsledky nebyly, to se nedá nic dělat. To je náš úděl, když se nedaří, odnese to většinou trenér. Spíš je otázkou, jestli je opravdu jen trenér ten, kdo za to může, nebo ne. V tom jsou určité otazníky," řekl pro isport.cz Straka.

"Jinak se k tomu stavím čelem, výsledky nebyly. Mrzí mě to, chtěl jsem určité kroky udělat, ale už je neudělám. Škoda, protože jsem se tady cítil dobře," uvedl jednašedesátiletý Straka.

K mužstvu přišel v březnu po odvolání Norberta Hrnčára s cílem zachránit Slezany v nejvyšší soutěži, což se mu povedlo. V současné sezoně je Karviná jediným týmem, který doma nezvítězil. Paradoxně však před vlastními fanoušky obrala o body díky bezbrankové remíze mistrovskou Slavii, což se v ligovém ročníku povedlo už jen Opavě.

Karviná naposledy v soutěži zvítězila 21. září v Příbrami, poté doma remizovala s Opavou a následně přišla sérii pěti porážek.

"Chtěl bych poděkovat fanouškům, ti byli úplně super. Děkuji za podporu v těžké situaci, v jaké jsem přicházel. Vyjadřovali ji neustále, za to jim moc, moc děkuji. Tak dobře už jsem se dlouho nikde necítil jako tady. Jak jsem říkal, tohle je náš osud, bohužel se stalo. Bojovali jsme i s tím, že jsme top hráče neměli, měli jsme velkou marodku, to nás sráželo. Ale to se člověk nesmí vymlouvat, tak to je," prohlásil Straka.

"Ať si každý udělá úsudek sám. Myslím, že jsem tady udělal kus práce, do očí se můžu podívat každému. Samozřejmě to mrzí, ale život jde dál, to je můj osud," konstatoval Straka.

Bývalý hráč a kouč Sparty je čtvrtým odvolaným trenérem v této ligové sezoně. Výpověď před ním dostali Ivan Kopecký v Opavě, Josef Csaplár ve Zlíně a Martin Hašek v Bohemians 1905.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy