Sedmé místo je pro Spartu nedůstojné, přiznává Rosický. Stanciu se vykašlal na tým

Sport Sport
14. 10. 2019 14:27
Sportovní ředitel Tomáš Rosický se v pondělí na oficiálním kanálu fotbalové Sparty vyjádřil k aktuální situaci klubu, kterému patří až sedmá příčka v ligové tabulce. "Současná kritika na trenéra, hráče i moji osobu je absolutně  oprávněná. Sedmé místo je pro Spartu nedůstojné," prohlásil Rosický v jedné z odpovědí na otázky fanoušků.
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Milan Kammermayer

Sparta má za sebou hodně váhavý vstup do sezony. Hned na jejím počátku vypadla z předkola Evropské ligy s tureckým Trabzonsporem, v ligové soutěži zase nabrala ve dvanácti kolech patnáctibodovou ztrátu na vedoucí Slavii. Navíc prohrála jak duel se sešívanými (0:3), tak zápas s Plzní (0:1).  

"Máme teď spoustu problémů," připustil Rosický. "Máme velký počet zraněných, na hřišti nám chybí leadership (vůdčí osobnost) a nemáme jasnou osu mužstva," připustil Rosický, který byl jak u volby nového trenéra Václava Jílka, tak u výběru posil. "Je nejvyšší čas ukázat, že trenér a hráči spolu kupředu jít můžou." 

Sparta by pod Jílkovým vedením podle Rosického chtěla hrát atraktivně, byť to zatím na hřišti příliš není vidět. "Chceme hrát kreativní fotbal, držet míč v intenzitě a po ztrátě míče by měla být vidět snaha získat ho zpět. Ale zůstáváme za očekáváním ve všech aspektech," říká Rosický, přičemž jako pozitivní příklad vidí odehraný domácí poločas proti Trabzonsporu. 

Jedním z problémů, které mohou způsobovat nevyrovnanost předváděné hry výsledků Sparty, je podle něj nedostatek zkušeností. "Máme velice mladý tým, spoustu talentu a potenciálu, ale potřebujeme více leadershipu. Aby hráči jako Kozák, Frýdek nebo Costa ty mladé kluky vedli," dodal Rosický. 

Stancia Sparta už nechtěla

Rosický se také vyjádřil ke kauze kolem Nicolae Stancia, který sice v zimě odešel ze Sparty do Arábie, ale v létě se vrátil do Čech a podepsal smlouvu s konkurenční Slavií. 

"To je nešťastná sága. Nico chtěl odejít do Arábie, my jsme ho prodat nepotřebovali. Takže není pravda, že jsme ho donutili k odchodu. To, že jsem ho pak nevzali zpátky bylo vyústěním jeho chování," prohlásil sportovní ředitel Sparty. 

"To, že jsme ho potom nevzali zpátky, bylo vyústěním těchto věcí. Toho, že prohlašoval, že neodejde, dokud nevyhraje titul, a v zákulisí se dělo něco jiného, toho, že týden před koncem sezony opustil tým. Vykašlal se na tým a na naše fanoušky, takže když přišla zpráva, že se chce vrátit, prostě jsme řekli, že ne," dodal.

Do Sparty se nevrátil ani Jakub Brabec, kterého nakonec definitivně získala konkurenční Plzeň. A někdejší opora Sparty se u rivalů vyšvihla ke skvělé formě, díky které si Brabec zahrál i reprezentační duel proti Anglii.

Toho nejprve Sparta v zimě odmítla, ale v létě se jej pokusila z Plzně získat. "Udělali jsme všechno proto, aby přišel," uvedl Rosický, "ale nevyšlo to."

 

Právě se děje

před 57 minutami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 1 hodinou

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 1 hodinou

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 2 hodinami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy