Sedmé místo je pro Spartu nedůstojné, přiznává Rosický. Stanciu se vykašlal na tým

Sport Sport
14. 10. 2019 14:27
Sportovní ředitel Tomáš Rosický se v pondělí na oficiálním kanálu fotbalové Sparty vyjádřil k aktuální situaci klubu, kterému patří až sedmá příčka v ligové tabulce. "Současná kritika na trenéra, hráče i moji osobu je absolutně  oprávněná. Sedmé místo je pro Spartu nedůstojné," prohlásil Rosický v jedné z odpovědí na otázky fanoušků.
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Milan Kammermayer

Sparta má za sebou hodně váhavý vstup do sezony. Hned na jejím počátku vypadla z předkola Evropské ligy s tureckým Trabzonsporem, v ligové soutěži zase nabrala ve dvanácti kolech patnáctibodovou ztrátu na vedoucí Slavii. Navíc prohrála jak duel se sešívanými (0:3), tak zápas s Plzní (0:1).  

"Máme teď spoustu problémů," připustil Rosický. "Máme velký počet zraněných, na hřišti nám chybí leadership (vůdčí osobnost) a nemáme jasnou osu mužstva," připustil Rosický, který byl jak u volby nového trenéra Václava Jílka, tak u výběru posil. "Je nejvyšší čas ukázat, že trenér a hráči spolu kupředu jít můžou." 

Sparta by pod Jílkovým vedením podle Rosického chtěla hrát atraktivně, byť to zatím na hřišti příliš není vidět. "Chceme hrát kreativní fotbal, držet míč v intenzitě a po ztrátě míče by měla být vidět snaha získat ho zpět. Ale zůstáváme za očekáváním ve všech aspektech," říká Rosický, přičemž jako pozitivní příklad vidí odehraný domácí poločas proti Trabzonsporu. 

Jedním z problémů, které mohou způsobovat nevyrovnanost předváděné hry výsledků Sparty, je podle něj nedostatek zkušeností. "Máme velice mladý tým, spoustu talentu a potenciálu, ale potřebujeme více leadershipu. Aby hráči jako Kozák, Frýdek nebo Costa ty mladé kluky vedli," dodal Rosický. 

Stancia Sparta už nechtěla

Rosický se také vyjádřil ke kauze kolem Nicolae Stancia, který sice v zimě odešel ze Sparty do Arábie, ale v létě se vrátil do Čech a podepsal smlouvu s konkurenční Slavií. 

"To je nešťastná sága. Nico chtěl odejít do Arábie, my jsme ho prodat nepotřebovali. Takže není pravda, že jsme ho donutili k odchodu. To, že jsem ho pak nevzali zpátky bylo vyústěním jeho chování," prohlásil sportovní ředitel Sparty. 

"To, že jsme ho potom nevzali zpátky, bylo vyústěním těchto věcí. Toho, že prohlašoval, že neodejde, dokud nevyhraje titul, a v zákulisí se dělo něco jiného, toho, že týden před koncem sezony opustil tým. Vykašlal se na tým a na naše fanoušky, takže když přišla zpráva, že se chce vrátit, prostě jsme řekli, že ne," dodal.

Do Sparty se nevrátil ani Jakub Brabec, kterého nakonec definitivně získala konkurenční Plzeň. A někdejší opora Sparty se u rivalů vyšvihla ke skvělé formě, díky které si Brabec zahrál i reprezentační duel proti Anglii.

Toho nejprve Sparta v zimě odmítla, ale v létě se jej pokusila z Plzně získat. "Udělali jsme všechno proto, aby přišel," uvedl Rosický, "ale nevyšlo to."

 

Právě se děje

před 21 minutami

Cheptegei v Monaku překonal Bekeleho světový rekord na 5000 metrů

Joshua Cheptegei na mítinku Diamantové ligy v Monaku překonal světový rekord v běhu na 5000 metrů. Ugandský vytrvalec, který na loňském mistrovství světa ovládl desítku, časem 12:35,36 vylepšil takřka o dvě sekundy výkon dvojnásobného olympijského vítěze na této distanci Etiopana Kenenisy Bekeleho (12:37,35) z Hengela z roku 2004.

Třiadvacetiletý Cheptegei se v únoru ještě před rozšířením covidu-19 po světě stal rovněž v Monaku světovým rekordmanem v silničním závodě na pět kilometrů. Pak kvůli koronavirové krizi nezávodil a vrátil se až dnes znovu v monackém knížectví. Na dráze se mu s půlročním odstupem povedlo totéž. Osobní rekord na 5000 metrů si vylepšil o více než 22 sekund a stal se v této disciplíně nejrychlejším běžcem historie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Porsche postaví nový závod na Slovensku za 250 milionů eur

Německý výrobce sportovních aut Porsche, který stejně jako česká Škoda Auto patří do skupiny Volkswagen, postaví na Slovensku novou továrnu na karoserie. Informoval o tom dnes slovenský list Denník N. Automobilka má již v současnosti v zemi jeden závod a staví zde vývojové centrum.

Podle listu automobilka předložila projekt úřadům a požádala o povolení ke stavbě. Nový závod se má nacházet v regionu Pováží. Porsche plánuje v závodě vytvořit 1200 pracovních míst a investice má činit 250 milionů eur (6,5 miliardy Kč). Výroba má začít v roce 2027.

Porsche má v současnosti na Slovensku v Dubnici nad Váhom nástrojárnu, kde pracuje téměř 200 lidí. Od loňského roku staví u obce Horná Streda nové vývojové centrum linek pro automobilové karosérie, kde má najít uplatnění 500 inženýrů.

Slovensko je největším světovým výrobcem aut v přepočtu na obyvatele. Loni se zde vyrobilo 1,1 milionu aut. Na Slovensku mají továrny pro montáž aut firmy PSA, Jaguar Land Rover, Kia Motors a Volkswagen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy