Tipsport nabízí fotbalové lize 150 milionů korun ročně, žádá výběrové řízení

ČTK ČTK
1. 7. 2022 21:43
Sázková společnost Tipsport zvýšila nabídku za smlouvu o titulárním partnerství první a druhé fotbalové ligy o 30 milionů korun na 150 milionů korun ročně.
Dýmovnice v zápase 2. kola nadstavby F:L Slavia Praha - Viktoria Plzeň
Dýmovnice v zápase 2. kola nadstavby F:L Slavia Praha - Viktoria Plzeň | Foto: Milan Kammermayer

Uvedla to v dopise adresovaném klubům, který na twitteru sdílel šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. Zároveň žádá transparentní výběrové řízení. Ligová fotbalová asoaciace (LFA), která řídí profesionální soutěže, se k tomu nevyjádřila.

Tipsport nabízí 150 milionů korun ročně za marketingová práva a streamy (tzv. betting rights). Nadto chce klubům už od nadcházející sezony pro příští dva ročníky poskytnout finanční plnění "za marketingové partnerství na klubové úrovni". Mezi kluby by Tipsport okamžitě rozdělil 30 milionů korun. Podle informací ČTK má ale na "betting rights" práva Pragosport, a to ještě na další dva roky, peníze z nich navíc nejdou LFA ani klubům.

Právě Pragosportu liga v současnosti prodává svá audiovizuální práva, a to za 150 milionů korun na sezonu. Platnost kontraktu vyprší na konci června 2024.

Titulárním sponzorem první a druhé ligy je jiná sázková společnost Fortuna. Současný kontrakt mezi LFA a Fortunou skončí v červnu 2024. Prodloužení stávajícího nebo podepsání nového kontraktu bez výběrového řízení by Tipsport považoval za netransparentní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Z MŠMT odchází náměstek Štábl, který pracoval s obviněným z kauzy Dozimetr

Na ministerstvu školství dnes končí náměstek pro IT a veřejné zakázky Milan Štábl, který spolupracoval s jedním z obviněných v kauze pražského dopravního podniku. Na rezignaci se dohodl s ministrem Vladimírem Balašem (STAN). Ve vedení sekce IT a veřejné zakázky náměstka dočasně nahradí ředitel odboru informatiky a statistiky na ministerstvu Václav Jelen.

Štábl zatím dál povede organizaci Cermat, která připravuje maturitní a přijímací zkoušky. Jejím vedením ho pověřil bývalý ministr Petr Gazdík (STAN) poté, co odvolal ředitelku Cermatu Michaelu Kleňhovou. V čele organizace by Štábl měl zůstat do výběru jejího nového ředitele, informovalo ministerstvo na svém webu.

To, že ve spolupráci s náměstkem Štáblem nebude chtít pokračovat, naznačil Balaš už při svém nástupu do funkce na přelomu června a července. Na jaře Štábl na ministerstvo přivedl jako poradce Luďka Šteffela, který je jedním z obviněných v kauze Dozimetr. Právě kvůli kontaktům s jiným obviněným ze stejné kauzy rezignoval na konci června i Balašův předchůdce Gazdík.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Putin a Si Ťin-pching se zúčastní summitu G20 na Bali, uvedl indonéský prezident

Čínský prezident Si Ťin-pching a jeho ruský protějšek Vladimir Putin se hodlají zúčastnit podzimního summitu velkých světových ekonomik G20 na indonéském ostrově Bali. Agentuře Bloomberg to řekl indonéský prezident Joko Widodo. Mnohé západní země v čele se Spojenými státy usilují o to, aby Indonésie, která letos skupině předsedá, Rusko ze zasedání vyloučila kvůli jeho invazi na Ukrajinu.

"Si Ťin-pching přijede. Prezident Putin mi také řekl, že přijede," uvedl Widodo. Je to poprvé, co vůdce čtvrté nejlidnatější země světa potvrdil, že se oba plánují na listopadovém summitu objevit. Účast čínského i ruského prezidenta na setkání, které se má konat 15. a 16. listopadu, později potvrdil agentuře Reuters i Andi Widjajanto, bývalý tajemník vlády a neoficiální poradce prezidenta Widoda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy