Zdrcený Frýdek po derby: Jde to za mnou. Dětinská chyba, nedokážu si ji vysvětlit

Marek Janoš Marek Janoš
22. 9. 2019 21:26
Byl naštvaný, zdrcený, emoce jím cloumaly. Po zápase se opíral čelem o kovovou tyč v mixzóně a díval se do země. Bylo vidět, že prohrané derby ho hodně žere. Kapitán Sparty Martin Frýdek zavinil lacinou penaltu, když v 18. minutě derby nakopl Tomáše Součka. Ten proměnil a Slavia pak Spartu smetla 3:0.
fotbal, HET liga 2017/2018, Bohemians 1905 - Sparta, Martin Frýdek
fotbal, HET liga 2017/2018, Bohemians 1905 - Sparta, Martin Frýdek | Foto: Milan Kammermayer

Během úvodních minut Sparta držela se soupeřem tempo. Bylo vidět, že v napjaté atmosféře ani jeden klub nehraje úplně v klidu. Jenže Součkova penalta sešívaným pohodu dodala a Sparta naopak odpadla.

"Byla to moje dětinská chyba, neměl jsem vůbec hrát balon. Nedokážu si vysvětlit, proč jsem tam takto šel," drmolil sedmadvacetiletý záložník. "Jde to jasně za mnou, myslím, že to rozhodlo zápas," hodnotil.

Po delší pauze způsobené zraněním se v minulém kole proti Zlínu vrátil do sestavy na levé straně obrany, proti Slavii nastoupil jako defenzivní záložník místo zraněného Ladislava Krejčího.

"Hlavně jsme chtěli udržet rozestavení 4-2-3-1, tedy se dvěma defenzivními záložníky. Chtěli jsme tím reagovat na hru soupeře. Nabízelo se, abychom tam dali Frýdka jako typologicky nejvhodnějšího hráče, a Hanouska jsme vrátili na levou stranu," vysvětloval přemístění kapitána do středu hřiště trenér Václav Jílek.

Toho chyby v obranné fázi hodně štvaly. "Vyhrál tým, který rozhodující momenty řešil líp. My jsme je neřešili kvalitně. Slavia neměla víc gólových šancí. V klíčových obranných situacích jsme ale měli horší řešení," poukazoval, jak viděl klíčové momenty zápasu ze svého pohledu.

Po gólu Součka z penalty se už Sparta do hry nevrátila. Slavia ve druhém poločase přidala dva góly a vyhrála proti Spartě deváté derby v řadě.

"Nechci říkat, že jsme hráli dobře. Jde vidět, jak je Slavia dobrý tým," uznal Frýdek. "Těžko jsme se dostávali do šancí. Slavia dobře bránila a potrestala nás," soukal ze sebe se sklopeným zrakem.

Naději Sparty na úspěch v derby viděl jen v dílčích událostech. "Kdybychom dali první gól my, tak to třeba zvládneme. Na konci jsme pár šancí měli, ale chyběl nám klid v zakončení. Těžko se to teď bude hodnotit. Nezvládli jsme to, štve nás to, mrzí nás to," řekl.

Spartu čeká v týdnu pohárový zápas proti Jihlavě a hned další víkend se představí na hřišti Plzně, která je za lídrem tabulky jen o tři body.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Rozbory vody z Bečvy po druhém úniku chemikálií potvrdily nadlimitní výskyt niklu

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí-Juřince v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Uvedli to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Na hladině řeky se v úterý vytvořila pěna. Podle Stržínka se znečištění do Bečvy dostalo z vyústění kanálu vedoucího z areálu rožnovské Tesly, tedy z toho, jímž podle policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. "Jsem si plně vědom, že zatím nemáme křížovou kontrolu, tedy výsledky námi odebraných vzorků. Ale vzhledem k tomu, že jsme veřejnost upozornili na nebezpečí, jež by mohlo hrozit, považuji za nutné už nyní všechny uklidnit zprávou, že v řece není jedovatá látka. Jakmile budeme mít výsledky rozborů dalších vzorků, budeme veřejnost informovat," řekl Stržínek.

Nikl není podle inspekce pro člověka významně toxický, patří ale mezi potenciální karcinogeny a je rozšířeným kožním alergenem. Opakovaný kontakt nebo i požití může vyvolat přecitlivělost a alergické reakce. Toxicita je pro některé vodní organismy poměrně vysoká a z tohoto důvodu je jeho přípustná koncentrace v povrchových vodách limitována přísněji než v pitné vodě.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení

Část Řecka a Turecka v pátek zasáhlo zemětřesení s ohniskem v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP. Ohnisko se nacházelo 13 kilometrů severně od řeckého ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) otřes dosáhl síly 6,9 stupně, turecké úřady uvádí sílu 6,6 stupně.

Podle prvních zpráv z tureckých médií největší škody zaznamenalo pobřežní město Izmir, kde žijí tři miliony obyvatel, a jeho okolí. V oblasti se zřejmě zřítilo několik budov. Škody hlásí také řecký ostrov Samos, kde žije 45 000 obyvatel. Podle agentury AFP pobřeží ostrova zasáhlo malé tsunami. Ani z Řecka ani z Turecka nejsou zatím hlášeni mrtví či ranění.

před 1 hodinou

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy