Sparta na úvod soustředění rozstřílela třetí tým rakouské ligy

28. 1. 2017 18:10
Fotbalisté Sparty v přípravě dál válí. Soustředění ve Valencii odstartovali vysokou výhrou 5:0 nad Štýrským Hradcem. Skórovali Lukáš Juliš, Néstor Albiach, Bořek Dočkal, David Lafata a vlastní branku si vstřelil Fabian Koch.
Fotbalová Sparta v zimní přípravě v sezoně 2016/17. Timi Konaté a Michal Sáček
Fotbalová Sparta v zimní přípravě v sezoně 2016/17. Timi Konaté a Michal Sáček | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Sparty zahájili soustředění ve Valencii vysokou výhrou 5:0 nad třetím týmem rakouské ligy Štýrským Hradcem. Letenský tým tak ani v pátém přípravném utkání neprohrál a navíc soupeři dokázal počtvrté nastřílet minimálně čtyři branky.

Za Spartu skórovali Lukáš Juliš, Néstor Albiach, Bořek Dočkal, David Lafata a vlastní branku si vstřelil Fabian Koch. Letenští potvrdili, že v dosavadním průběhu přípravy se jim daří, když navázali na bezbrankovou remízu s Freiburgem, výhru 5:0 nad Ružomberokem, vítězství 4:0 nad Teplicemi a triumf 5:1 nad druholigovým Ústím nad Labem.

Dalším soupeřem Sparty ve Španělsku bude Ferencváros, proti kterému dnes v Olivě nastoupil Liberec a po obratu vyhrál 3:2. O záchranu bojující Slovan ještě 24 minut před koncem prohrával 0:2, zásluhou Martina Graiciara a penalty Egona Vůcha však vyrovnal a Graiciar přidal v 80. minutě rozhodující branku.

Přípravná fotbalové utkání:

Sparta Praha - Štýrský Hradec 5:0 (2:0)

Branky: 11. Juliš, 33. vlastní Koch, 57. Néstor, 59. Dočkal, 82. Lafata.

Sestava Sparty: Koubek - Karavajev, Mazuch (46. Holek), Michal Kadlec, Vatajelu (61. Hybš) - Néstor (69. Ch. Frýdek), Sáček (46. Čermák), Mareček (61. Vácha), Dočkal (61. Havelka), Konaté (69. V. Kadlec) - Juliš (61. Lafata). Trenér: Požár.

Jihlava - České Budějovice 2:3 (1:2)

Branky: 45. a 47. Rabušic - 11. Kadula, 29. Wermke, 50. Matějka.

Sestava Jihlavy:

I. poločas: Rakovan - Nový, Vedral, Krejčí, Novotný - Hronek, Urblík, Zoubele, Batioja - Rabušic, Dvořák.

II. poločas: Hanuš - Fulnek, Vedral, Kryštůfek, Fiala - Záviška, Nový, Batioja, Popovič - Rabušic, Ikaunieks. Trenér: Bílek.

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 1:1 (0:1)

Branky: 57. Bezpalec - 40. Čapek.

Sestava Dukly: Hruška - Miloševič, Šimůnek, Smejkal (46. Hanousek), Podaný - Bezpalec, Tetour, Bilovský (60. Mustedanagič) - Olayinka, Edmond, Brandner (71. Preisler). Trenér: Hynek.

1. FK Příbram - Varnsdorf 2:0 (2:0)

Branky: 17. a 29. T. Pilík.

Sestava Příbrami:

I. poločas: Hruška - Lupták, Tregler, Jiránek, Divíšek, Bazal, Krameš, Květ, Rezek, T. Pilík, Linhart.

II. poločas: Kočí - Ferrara, Kvída, Chaluš, Liščevič, Frizoni, Ježdík, Januška, P. Pilík, Suchan, Kacafírek. Trenér: Tobiáš.

Zbrojovka Brno - Opava 3:1 (1:0)

Branky: 20. Litsingi z pen., 63. Růsek, 88. Zavadil - 64. Mozol.

Sestava Brna: Veselý - Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský (46. Lutonský) - Buchta (46. Sedlák), Krejčí - Litsingi (46. Přichystal), Škoda (70. Rybička), Ashiru (70. Zavadil) - Řezníček (46. Růsek). Trenér: Habanec.

Slovan Liberec - Ferencváros Budapešť 3:2 (0:1)

Branky: 66. a 80. Graiciar, 79. Vůch z pen. - 41. Moutari, 48. Böde.

Sestava Liberce: Hladký - Piško (57. Ekpai), Kúdela, Karafiát, Kerbr - Bartl (60. Micovčák), Machuča (68. Bosančič), Obročník (81. Machuča), Šulc (60. Bartošák) - Baroš, Voltr (57. Graiciar). Trenér: Trpišovský.