Sparta hlásí další posilu. Srbský záložník či obránce Ristič bude na Letné hostovat z Krasnodaru

ČTK ČTK
1. 2. 2018 16:47
Sparta navíc stále jedná s gabonským záložníkem Guélorem Kangou z Crvené zvezdy Bělehrad.
Mihailo Ristič
Mihailo Ristič | Foto: www.sparta.cz

Praha - Další posilou fotbalové Sparty je srbský defenzivní hráč Mihailo Ristič, který bude na Letné rok hostovat z ruského Krasnodaru. Pražané mají opci na přestup. 

Dvaadvacetiletý Ristič v minulosti hrával za Crvenou zvezdu. Vloni v létě bělehradský klub opustil a podepsal pětiletou smlouvu s ruským Krasnodarem. Talentovaný hráč může nastupovat na levém kraji obrany či zálohy nebo ve středu pole.

"Nejradši hraji ve středu hřiště, na pozici 'osmičky', ale uvidíme, jak to bude vypadat. Jsem moc rád, že bylo hostování potvrzeno a můžu se připojit k týmu," uvedl Ristič na webu Sparty.

Je už třetím hráčem, který do mužstva vedeného italským koučem Andreou Stramaccionim v posledních dnech přišel po rumunském záložníkovi Nicolae Stanciuovi a jeho krajanovi Florinu Nitovi. Ten v brance nahradil Slováka Martina Dúbravku po jeho odchodu na hostování do Newcastlu.

Brzy by mohl přijít také záložník Guélor Kanga, o kterého Sparta usiluje už delší dobu. Pražané jsou domluveni na podmínkách přestupu s CZ Bělehrad a snaží se dohodnout s hráčem.

Sedmadvacetiletý gabonský reprezentant přišel do Crvené zvezdy předloni z Ruska, za bělehradský celek odehrál 59 zápasů a dal 13 branek.

Střelecky se prosadil i proti Spartě, v úvodním utkání předkola Evropské ligy se podílel jedním gólem na výhře 2:0.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy