Já a kapitán? Bránil jsem se, říká Bořil. Vytáhl sis největší sirku, smál se Ševčík

Jiří Škuba Jiří Škuba
24. 6. 2020 23:01
Jan Bořil a Petr Ševčík, to jsou dva muži, jejichž jména budou spojena s posledním krokem Slavie k obhajobě mistrovského titulu. Prvně jmenovaný dovedl červenobílé k triumfu jako kapitán, blonďatý záložník svým gólem klíčovou bitvu s Plzní rozhodl.
Jan Bořil | Video: O2 TV Sport

"Věděli jsme, že poslední krok bude strašně těžký, že se na nás Plzeň připraví. A že budeme hrozně nervozní, což se potvrdilo," přiznal se v pozápasovém rozhovoru Bořil.

Podle devětadvacetiletého obránce Slavia znovu dokázala, že je v lize nejlepší. "Jsem rád, že jsme to proti Plzni stvrdili, ukázali jsme, že jsme první a že jsme mistři."

Bořil přebral kapitánskou pásku po Milanu Škodovi, který v zimě zamířil do tureckého Rizesporu. "Vytáhl si největší sirku," smál se mu Ševčík. "Byli jsme celou sezonu pod strašným pod tlakem a bylo to znát v kabině. Bál jsem se převzít pásku, dlouho jsem se tomu bránil, ale potom, co mě trenéři a hráči zvolili, tak nebylo zbytí a jsem rád, že jsem mohl dotáhnout kluky a Slavii k titulu," dodal Bořil.

Pro jeho parťáka Ševčíka to je konečně plnohodnotný titul, v minulé sezoně odehrál ve Slavii jen jaro, nyní za sešívané odkopal dvacet zápasů a na obhajobě se podílel čtyřmi brankami a šesti asistencemi.  

"Jednoznačně nejlepší sezona, loni jsem si titul tolik neužil, ale teď jsem hrál celou sezonu s týmem," zářil šikovný záložník.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy