Já a kapitán? Bránil jsem se, říká Bořil. Vytáhl sis největší sirku, smál se Ševčík

Jan Bořil a Petr Ševčík, to jsou dva muži, jejichž jména budou spojena s posledním krokem Slavie k obhajobě mistrovského titulu. Prvně jmenovaný dovedl červenobílé k triumfu jako kapitán, blonďatý záložník svým gólem klíčovou bitvu s Plzní rozhodl.
Jan Bořil | Video: O2 TV Sport

"Věděli jsme, že poslední krok bude strašně těžký, že se na nás Plzeň připraví. A že budeme hrozně nervozní, což se potvrdilo," přiznal se v pozápasovém rozhovoru Bořil.

Podle devětadvacetiletého obránce Slavia znovu dokázala, že je v lize nejlepší. "Jsem rád, že jsme to proti Plzni stvrdili, ukázali jsme, že jsme první a že jsme mistři."

Bořil přebral kapitánskou pásku po Milanu Škodovi, který v zimě zamířil do tureckého Rizesporu. "Vytáhl si největší sirku," smál se mu Ševčík. "Byli jsme celou sezonu pod strašným pod tlakem a bylo to znát v kabině. Bál jsem se převzít pásku, dlouho jsem se tomu bránil, ale potom, co mě trenéři a hráči zvolili, tak nebylo zbytí a jsem rád, že jsem mohl dotáhnout kluky a Slavii k titulu," dodal Bořil.

Pro jeho parťáka Ševčíka to je konečně plnohodnotný titul, v minulé sezoně odehrál ve Slavii jen jaro, nyní za sešívané odkopal dvacet zápasů a na obhajobě se podílel čtyřmi brankami a šesti asistencemi.  

"Jednoznačně nejlepší sezona, loni jsem si titul tolik neužil, ale teď jsem hrál celou sezonu s týmem," zářil šikovný záložník.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Rozsáhlý požár zasáhnul vrakoviště v Ostravě, předcházela mu exploze

Při rozsáhlém požáru autovrakoviště v Ostravě-Vítkovicích, který od rána likvidují hasiči, platí už třetí stupeň požárního poplachu. Na místě zasahuje podle posledních informací 21 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Pomáhá také vrtulník policie s bambivakem. Řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

"Vyhlásili jsme třetí stupeň. V praxi to znamená, že na místě je víc než 11 jednotek. Kolik jich máme momentálně, ale přesně nedokážu říct," řekl Popp. Velitel čety moravskoslezských hasičů Jakub Kozák uvedl na twitteru, že na místě je 21 jednotek. Popp dodal, že z Brna kolem 10:00 dorazil policejní vrtulník, který hasí s pomocí bambivaku. Jeho plnění zajišťují hasiči přímo v areálu.

Policie na Twitteru uvedla, že masivnímu požáru předcházela exploze. Nikdo se při ní podle policie nezranil. Informaci o případných zraněných nemají ani hasiči.

Hoří v areálu společnosti SPV Recycling, která se zabývá ekologickou likvidací vozidel. Její ředitel Jiří Šašek to potvrdil. "Jsme momentálně uprostřed zásahu," řekl lakonicky s tím, že společnost se vyjádří později během dneška nebo v úterý.

Hustý kouř z je viditelný ze vzdálenosti několika kilometrů, podle policie nemají místní otvírat okna. Na místě zřejmě hoří i plasty a barvy. Vedení radnice v Ostravě-Vítkovicích doporučuje lidem, aby nevycházeli. "Požár není zcela bezpečný. Ještě několik hodin potrvá. Doporučujeme lidem, aby zavřeli okna, nevětrali, nevycházeli. Pokud musí z domovů, měli by si chránit dýchací cesty. Řekli nám, že tam hoří i plasty a barvy," řekl ČTK starosta ostravské části Vítkovice Richard Čermák.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Reprezentační asistent Galásek bude působit v Baníku Ostrava

Fotbalisty Ostravy povede i v příští sezoně trenér Ondřej Smetana. Jeho novým spolupracovníkem se vedle Jana Baránka mladšího stává reprezentační asistent Tomáš Galásek, který přichází z Norimberku. V realizačním týmu nahradí Václava Daňka.

Smetana s Daňkem a Baránkem vedli mužstvo po únorovém odvolání Luboše Kozla. "Realizační tým pod vedením Ondry Smetany mužstvo na jaře zvedl, ale chtěli jsme ho ještě posílit o dalšího perspektivního a ambiciózního trenéra, ideálně s vazbou na Baník, a to přesně se snoubí v osobě Tomáše Galáska," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Alois Grussmann. "Pětadvacet let strávil v zahraničí jako hráč i trenér, řadu roků působil ve slavném Ajaxu, hrával za národní tým. Přinese nový náhled na fotbal a spoustu zkušeností ze zahraničního fotbalového prostředí. Není náhoda, že si ho Jaroslav Šilhavý vybral jako asistenta k reprezentaci."

před 27 minutami

Výroba masa stoupla v prvním čtvrtletí o více než dvě procenta

Výroba masa v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 2,2 procenta na 113 329 tun, nejvíce rostla produkce rostla u drůbežího, kde šlo o 4,4 procenta a u vepřového s nárůstem o 2,3 procenta. Naopak o tři procenta klesla výroba hovězího. Nákup mléka klesl o 4,2 procenta na 754,2 milionu litrů, uvedl v pondělí Český statistický úřad. Ceny zemědělských výrobců klesly u prasat o 30,5 procenta, u kuřat se zvýšily o 1,9 procenta. Výkupní cena mléka meziročně klesla o 1,2 procenta na 8,78 Kč/l.

Zdroj: ČTK
Další zprávy