Slávisté na zápase s Opavou podpoří čínské město v karanténě kvůli koronaviru

ČTK ČTK
21. 2. 2020 22:03
Fotbalová Slavia věnuje sobotní zápas 22. kola první ligy s Opavou lidem ve Wu-chanu, odkud se šíří nákaza novým typem koronaviru. Pražané před utkáním nastoupí ve speciálních tričkách a čínskému městu vyjádří podporu také vzkazem na banneru.
Záběry z čínského města Wu-chan.
Záběry z čínského města Wu-chan. | Foto: Reuters

"Sobotní zápas věnujeme lidem ve Wu-chanu. Odvaha a obětavost lékařů a zdravotníků, kteří za pacienty od začátku epidemie denně nasazují své životy, zaslouží mimořádný respekt a úctu. Brání šíření nákazy a tím nás všechny. Hodně síly všem, jsme s Vámi," uvedl na klubovém webu předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Červenobílí, kteří mají od září 2015 čínské majitele, už koncem ledna spolu se Smíšenou česko čínskou komorou vzájemné spolupráce vybrali na podporu koronavirem zasažené oblasti z vlastních řad více než pět milionů korun. Za ty pak slávisté nakoupili roušky a respirátory, které odeslali do Číny.

Nový typ koronaviru se začal šířit v provincii Chu-pej, jež je považována za epicentrum současné epidemie. V pevninské Číně podle posledních údajů podlehlo nemoci již 2236 lidí, infikovaných je přes 75.500. Nemoc, proti které zatím není lék, se už objevila i v jiných zemích včetně několika evropských.

 

Právě se děje

Další zprávy