Slavia ukázala sílu. Ružomberok rozdrtila šesti góly, dvakrát se trefil Škoda

26. 1. 2017 14:29
Poločas už za sešívané odehrál Stanislav Tecl, gólově se prosadila jiná posila, stoper Michael Lüftner. Naopak Jan Sýkora neproměnil penaltu.
Van Kessel, Mešanovič a Van Buren slaví branku do sítě Ružomberoku.
Van Kessel, Mešanovič a Van Buren slaví branku do sítě Ružomberoku. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Slavie zvítězili i v druhém utkání zimní přípravy na domácí půdě. Na umělé trávě v Edenu dnes rozdrtili pátý tým slovenské ligy Ružomberok 6:1 a navázali na sobotní výhru 3:0 nad Žižkovem. V dresu Pražanů odehrála první poločas nová ofenzivní posila z Jablonce Stanislav Tecl.

Střelecky se dařilo především jeho kolegovi v útoku Milanu Škodovi, který hned na začátku třetí minuty hlavičkou přeloboval hostujícího brankáře a v jedenácté minutě proměnil penaltu.

Ve 29. minutě druhý tým ligové tabulky přidal třetí gól, když se trefila jedna z posil stoper Michael Lüftner. Další nová akvizice záložník Jan Sýkora pak těsně před pauzou neproměnil pokutový kop.

Do druhé půle poslal kouč Slavie Jaroslav Šilhavý téměř novou jedenáctku, z úvodního dějství zůstal jen stoper Bílek, který se stejně jako ostatní nedávní marodi už dostal z drobného zranění.

V 52. minutě zblízka snížil bývalý sparťan Miloš Lačný, jinak ale dál kralovala Slavia a díky dvěma zahraničním hráčům za chvíli v rozmezí tří minut přidala další branky. V 66. minutě se z první prosadil Gino van Kessel a za tři minuty skóroval Mick van Buren. V 79. minutě se pak zpoza vápna trefil ještě Antonín Barák.

Slavia tak porazila Ružomberok stejným rozdílem jako v úterý Sparta, která zvítězila 5:0. Další přípravné zápasy už čekají červenobílé na herním soustředění ve Španělsku, kam odletí o víkendu.

Přípravné fotbalové utkání:

Slavia Praha - Ružomberok 6:1 (3:0)

Branky: 3. a 11. z pen. Škoda, 29. Lüftner, 66. Van Kessel, 69. Van Buren, 79. Barák - 52. Lačný.

Sestava Slavie:

I. poločas: Pavlenka - Frydrych, Bílek (75. Mareš), Lüftner, Flo - Mingazov, Ščuk, Alvir, Sýkora - Tecl, Škoda.

II. poločas: Kovář - Bořil, Bílek, Souček, Švento - Van Kessel, Hušbauer, Barák, Zmrhal - Mešanovič, Van Buren. Trenér: Šilhavý.