Slavia sestřelila v dohrávce Brno čtyřmi góly a posunula se už na třetí místo

Výjezd po D1 se vyplatil. Fanoušci Slavie viděli v Brně čtyři góly Pražanů a jasnou výhru
První ligové kolo se v létě v Brně neodehrálo kvůli podmáčenému hřišti, tentokrát už ale podmínky fotbalu přály a Slavia sem mohla k dohrávce přijet.
Hlavním hrdinou zápasu byl hostující Antonín Barák...
dvěma góly totiž pomohl Slavii k drtivé výhře 4:1.
Slavia měla od začátku zápas pod kontrolou.
19. 10. 2016 19:57
Forma fotbalové Slavie roste. Ve středeční dohrávce prvního kola české nejvyšší soutěže porazila Brno 4:1 a v tabulce se posunula už na třetí místo. Dvěma góly se blýskl Antonín Barák.

Brno - Fotbalisté Slavie vyhráli dohrávku odloženého utkání 1. ligového kola v Brně 4:1 a prodloužili vítěznou sérii na pět zápasů. O tříbodovém zisku rozhodli Pražané třemi góly po změně stran a posunuli se na třetí místo v tabulce před Spartu a o skóre i před Zlín. Dvě branky dal Antonín Barák, po jedné přidali Michal Frydrych a Milan Škoda, v brněnském dresu se postaral v prvním poločase o vyrovnání Jakub Přichystal. Brňanům skončila po roce domácí série 14 zápasů bez porážky a zůstali desátí.

Slavia měla od úvodních minut režii zápasu ve svých rukou. Ovládla střed hřiště a kolmými přihrávkami hrozila rychlými protiútoky. Jeden z nich také vedl k úvodní brance. V 8. minutě utekl po levé straně Švento, jeho přetažený centr obránce Lutonský jen odhlavičkoval před branku přímo na nohu Baráka, který poslal míč z voleje do sítě.

Po čtvrthodině mohl Barák přidat druhou branku. Hušbauerovu ránu z přímého kopu Melichárek pouze vyrazil, Barák jej obešel, ale střelu vykopl v poslední chvíli Lutonský. Slavia pokračovala v útočné hře, brněnští zadáci často nevěděli, kam dříve skočit. Několikrát vynikl Melichárek, jenž kryl střely Hušbauera a Milana Škody.

Brňané se dostali k prvnímu vážnějšímu protiútoku až ve 26. minutě a bylo z toho vyrovnání. Krejčí ve středu pole našel volného Michala Škodu, ten přihrávkou mezi obránci uvolnil Přichystala, který sólo zakončil přízemní střelou vedle brankáře Pavlenky. Zároveň ukončil jeho neprůstřelnost trvající 388 minut.

Šance Brňanů na bodový zisk ale vydržely jen do úvodu druhého poločasu. Po změně stran totiž domácím zcela zkolabovala obrana. Brzy po rozehrání Milan Škoda hlavou narazil míč Barákovi, který přidal druhý gól. O dvanáct minut později po trestném kopu Hušbauera z levé strany překonal Melichárka hlavičkou Frydrych.

Povedenou dvacetiminutovku podtrhla Slavia v 66. minutě. Hušbauer našel na pravé straně Šventa a po jeho přihrávce zcela volný Milan Škoda zpečetil debakl domácích. Kanonýr Pražanů skóroval počtvrté v sezoně a i gólově pro sebe rozhodl sourozenecký duel s bratrem Michalem v brněnském dresu.

Dohrávka 1. kola první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Slavia Praha 1:4 (1:1)

Branky: 26. Přichystal - 9. a 47. Barák, 59. Frydrych, 66. Milan Škoda. Rozhodčí: Franěk - Vysloužil, Antoníček. Bez karet. Diváci: 8818.

Brno: Melichárek - Šural, Vraštil, Polák, Lutonský (62. Pašek) - Sedlák, Krejčí (69. Kijanskas) - Hyčka, Michal Škoda, Přichystal - Řezníček (76. Lacko). Trenér: Habanec.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Ngadeu - Zmrhal, Hušbauer (71. Ščuk), Barák, Švento (75. Mešanovič) - Milan Škoda (83. Van Buren). Trenér: Šilhavý.