Slavia podle Tvrdíka i letos skončí v zisku

ČTK ČTK
21. 7. 2021 20:46
Podle předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka skončila fotbalová Slavia vloni v zisku těsně pod 200 milionů korun a v kladných číslech by měla zůstat i letos. Prakticky stoprocentním vlastníkem českého mistra se na konci června definitivně stala čínská společnost CITIC Group, firma Sinobo už v akcionářské struktuře pražského klubu nefiguruje.
Slavia Praha, Fortuna:Liga 2021, titul, oslavy (Jaroslav Tvrdík)
Slavia Praha, Fortuna:Liga 2021, titul, oslavy (Jaroslav Tvrdík) | Foto: Milan Kammermayer

"Slavia v předloňském roce dosáhla zisku, v loňském roce, v tom covidovém, se dokázala v zisku udržet. Skončila v zisku něco pod 200 miliony korun. Letos máme cíl opět udržet ziskovou Slavii, zisk by se měl pohybovat na úrovni 100 až 200 milionů korun," řekl na tiskové konferenci před novou sezonou Tvrdík.

Český šampion podle něj letos kvůli dopadům koronavirové krize nesníží rozpočet, který má podle spekulací médií nejvyšší v lize. "Rozpočet jsme snižovali v loňském roce, kdy nám vypomohl půjčkou akcionář a snížením platů pomohli sami hráči. Bylo to asi o 30 procent. Finanční prostředky z půjčky akcionáře i ty, kterými nám pomohli hráči, jsme jim do konce loňského roku vrátili," uvedl Tvrdík.

"V letošním roce žádnou zvláštní restrikci z důvodu koronaviru nemáme. Dařilo se nám zejména v přestupním období skloubit příchod posil, které považujeme za sportovně vynikající, s tím, že náklad na ně byl minimální," pochvaloval si Tvrdík.

Do Edenu v létě přišli brankář Aleš Mandous, švédský obránce Aiham Ousou, dánský záložník Mads Emil Madsen, křídelníci Srb Srdjan Plavšič a Nigerijec Ubong Ekpai a slovenský útočník Ivan Schranz. Do Slavie má ještě namířeno také reprezentační útočník Michael Krmenčík.

"Dva hráči byli zadarmo, jeden výměnou. Transfer reprezentačního brankáře Mandouse z Olomouce byl za částku těsně nad 10 milionů korun. Madsen za milion eur (25,7 milionu korun), Krmenčík, když postoupíme do Ligy mistrů, bude stát 2,5 milionu eur (64,2 milionu korun). Jsem kompletně spokojen," uvedl Tvrdík.

"Pravděpodobně budeme ještě na příjmové stránce potěšeni nějakým odchodem. Primárně přestoupit by mohl Abdallah Sima, jsou tři konkrétní zájemci. Částka, za kterou ho případně prodáme, pro nás bude velmi příjemná. V této chvíli rozpočet na letošní i příští rok máme zajištěn," dodal bývalý ministr obrany.

Na konci června se formálně dotáhla dříve avizovaná změna ve vlastnické struktuře klubu, akcionářem už není čínská společnost Sinobo. "Vztah se společností Sinobo byl ke 30. červnu kompletně vypořádán. CITIC Group vyjednala se Sinobem převzetí jejich investic, respektive půjček," řekl Tvrdík.

"Slavia v tuto chvíli společnosti Sinobo nic nedluží, vztah zůstává partnerský. Akcionářsky a finančně už ten vztah v tuhle chvíli neexistuje. Společnost CITIC Group drží 99 procent akcií. A je dalších 110 akcionářů, kteří nedrží více než jedno procento akcií," dodal Tvrdík.

Slávisté do sezony vyběhnou v nových dresech s nápisem nového generálního partnera klubu společnosti eToro. "Jsme hrdí, že jsme pro Slavii získali globálního generálního partnera. Po příchodu do klubu to byl náš velký cíl. Rádi tedy spojujeme své síly s přední světovou investiční sociální sítí," uvedl první místopředseda představenstva Slavie Tomáš Syrovátka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Česko se v žebříčku čerpání z EU fondů dostala na čtvrté místo, dosud nejvýše

Česká republika v posledních měsících rychle stoupá v žebříčku čerpání evropských fondů, ke konci července se mezi členskými zeměmi dostala na čtvrté místo. Je to dosud nejvyšší dosažená pozice. Evropská komise na uskutečnění projektů do ČR poslala 81 procent vyčleněných peněz pro období 2014 až 2020, konkrétně 535 miliard korun. Ke konci června byla ČR v žebříčku sedmá z unijní sedmadvacítky. Vyplývá to z dnes zveřejněných informací ministerstva pro místní rozvoj (MMR).

Na hodnotu 80 a více procent se dostalo zatím jen pět států. V čerpání fondů byly podle nich ke konci července úspěšnější než ČR Irsko, Lucembursko a Finsko. Těsně za ČR se umístilo Portugalsko, které dostalo proplaceno 80,8 procenta vyčleněných financí. Polsko se dostalo na 79,8 procenta.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Cena emisních povolenek v EU se vyšplhala na rekordních 99,22 eura za tunu

Cena emisních povolenek v Evropské unii se dnes vyšplhala na rekordních 99,22 eura (zhruba 2450 Kč) za tunu. Informovala o tom agentura Bloomberg. Upozornila, že elektrárny a továrny v EU nyní v důsledku omezených dodávek zemního plynu více využívají uhlí a ropu.

Evropský systém obchodování s emisemi ETS je hlavním nástrojem pro snížení emisí skleníkových plynů. Stanovuje limity celkového množství skleníkových plynů, které mohou vypouštět sektory v jeho působnosti, a zároveň umožňuje podnikům získat nebo zakoupit emisní povolenky, s nimiž lze podle potřeby obchodovat.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Řetězec kin Cineworld se chystá vyhlásit bankrot. Působí i v Česku

Britská společnost Cineworld Group, která je druhým největším provozovatelem kin na světě, se chystá v příštích týdnech vyhlásit bankrot. Informoval o tom dnes list The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na zdroje obeznámené se situací. Cineworld prostřednictvím divize Cinema City působí také v České republice.

Zdroje uvedly, že firma si kvůli chystanému vyhlášení bankrotu najala právníky ze společnosti Kirkland & Ellis a poradce ze společnosti AlixPartners. Podle zdrojů se předpokládá, že Cineworld požádá o ochranu před věřiteli ve Spojených státech, kde v roce 2018 koupil řetězec kin Regal. Firma zvažuje také insolvenční řízení v Británii, uvádí s odvoláním na zdroje WSJ.

Cineworld ve středu uvedl, že navzdory postupnému růstu poptávky z útlumu způsobeného pandemií covidu-19 zaostává návštěvnost kin za očekáváním, a to v důsledku omezené nabídky filmů. Firma nyní zkoumá své strategické možnosti, včetně případné restrukturalizace dluhu, která by pravděpodobně vedla k výraznému snížení podílů stávajících akcionářů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Český čtyřkajak byl na kilometru na ME pátý

Čtyřkajak Tomáš Sobíšek, Michal Kulich, Vilém Kukačka, Martin Sobíšek obsadil ve finále mistrovství světa rychlostních kanoistů v Mnichově páté místo na kilometrové trati a postaral se o nejlepší český výsledek v dnešních bojích o medaile. Neolympijskou disciplínu ovládli domácí Němci, za kterými česká posádka zaostala téměř o pět sekund.

"Finále hodnotím kladně, jelo se nám super. Byl to náš první kilák, takže jsme úplně nevěděli, co od toho čekat. Předjely nás lodě se zkušenými kajakáři, takže si myslím, že to dopadlo dobře," řekl Tomáš Sobíšek.

Sedmý skončil na pětistovce kajakář Jakub Zavřel a na kilometru deblkajak Eliška Betlachová, Adéla Házová. Kanoistka Denisa Řáhová byla na pětistovce osmá. Ani jedna z těchto tratí v současnosti nepatří do olympijského programu.

Další zprávy