4:0
MFK Karviná
13. Škoda (pen.), 32. Škoda, 66. Hušbauer, 81. Baluta

Dobrý den, vítejte u tohoto online přenosu. Duel začíná v 19:00.

Slavia nastartovala sezonu v Olomouci výtečně. Vyhrála suverénně 3:0 a po prvním kole vede ligovou tabulku. Nyní na domácím hřišti přivítá Karvinou, která prohrála v Liberci 0:1 gólem v 85. minutě. V Praze ji také určitě nečeká nic jednoduchého.

Hosté ale mají novou zajímavou posilu. Můžete si o ní přečíst zde.

Sestava Slavia: O. Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Zmrhal, Hušbauer, Souček, Sýkora, Stoch - Milan Škoda (C).

Sestava Karviná: Berkovec - Jan Moravec, Dreksa, Janečka (C), Letić - Kalabiška, Mertelj, Suchan, Tusjak - Budínský - Wágner.

Hráči už jsou na trávníku, za malý moment zápas začne.

Utkání právě začalo.

1.

Domácí se okamžitě vrhli na polovinu Karviné.

2.

Slavia uzavřela zámek kolem pokutového území Karviné, ale tam je spousta bránících hráčů.

3.

Po nepovedeném útoku domácích bude od brány odkopávat hostující gólman Berkovec.

4.

Berkovec lapil další nákop domácích a rychle rozehrál. Karviná ale brzy znovu odevzdala balón.

5.

Těžko říct, co Hušbauer zamýšlel, každopádně vtrhnul do šestnáctky a pak pravačkou napálil míč vysoko nad bránu.

7.

Slavia se dostala k rohu, míč létal z jedné strany pokutového území na druhý, ale k přímé střele se nikdo z červenobílých nepropracoval.

9.

Prudký pas do otevřenější obrany Škoda nezpracoval a míč si tak zase na nějaký čas přisvojí Karviná.

12.

Tusjak přišlápl Coufala v pokutovém území a to znamená penaltu pro Slavii.

13.

Slavia vede 1:0. Milan Škoda uklidil míč po zemi k tyči. Berkovec se ani nehnul.

15.

Karviná se snažila odpovědět, leč marně. Výborně se dozadu vrátil Vladimír Coufal a přerušil rychlý kontr hostí.

17.

Slávisté už zase pokračují v tlaku, jsou nastěhovaní před šestnáctkou hostí a posílají do ní jeden centr za druhým.

19.

Tlak Slavie zakončil dělovkou Vladimír Coufal, do vzduchu se ale položil Martin Berkovec a jeho ránu chytil.

21.

Velká šance Karviné! Budínský nastartoval celou akci ve středu pole, rozehrál doleva a sám běžel do vápna. Tam ho našel centr, Budínský ale hlavou z dobré pozice přestřelil.

22.

Karviná se snaží i nadále hrát kombinačně, průnik Tusjaka končí rohem.

23.

Budínského míč našel hlavu Wágnera, ten však bránu Slavie neohrozil.

25.

Centr z levé strany skončil pouze v rukavicích gólmana Berkovce.

26.

Centr na Coufala byl přetažený, následuje odkop od brány Berkovce.

28.

Teď se hraje hodně neurovnaný fotbal plný osobních soubojů, hra se odehrává především ve středu pole.

30.

Sešívaní získali po delším čase míč a mohou sami zaútočit.

31.

Hušbauerova střela ze 30 metrů letěla výrazně nad.

32.

Gól! Slavia zvyšuje vedení. Centr zhruba ze 40 metrů letěl přesně na hlavu MILANA ŠKODY, který předskočil Budínského a opět rozradostnil fanoušky v Edenu.

35.

Slavia pokračuje v ofenzivním tažení, třetí rána v síti Berkovce ale zatím neskončila, byť rána Součka vypadala dost slibně.

36.

Berkovec se přiznal k teči, takže se kopal roh. Z něj se narodil jenom neúspěšný brejk Karviné.

38.

Slavia jednoznačně dominuje, už několik minut mačká Karvinou na vlastní polovině. Hosté se k míči dostávají až nyní, jejich útok ale má jepičí život.

39.

Souček se teď zjevil sám před Berkovcem a v jasné šanci minul. Rozhodčí mu ale odmával ofsajd, takže vzrušení bylo zbytečné. Opakovaný záznam ukázal, že rozhodnutí sudího bylo chybné.

40.

Vynucená změna na straně Karviné. Zraněného Pavla Dreksu střídá Jiří Piroch.

42.

Další tutovka Slavie. Škoda našel Sýkoru, tomu ve skluzu chybělo jen několik centimetrů k tomu, aby uklidil míč do prázdné brány.

44.

První poločas se nyní víceméně dohrává, oba týmy čekají na poločasovou přestávku.

45.

Nastavovat se bude jedna minuta.

45+1.

Konec první poločasu, Slavia dominuje a vede 2:0.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Slávisté se ihned nastěhovali na polovinu Karviné, nic převratného ale před Berkovcem nevymysleli.

48.

Stoch zajímavě vypálil z velké dálky, jeho rána minula bránu jen o kousíček.

50.

Tusjak se na levé straně pokoušel vybojoval rohový kop, přes Coufala se probíjel marně.

52.

Tečovaná střela končí na rohu, z něj však slávisté nic nevytěžili.

53.

Další centry létají před bránu Karviné, zatím bezúspěšně.

54.

Ze hry odchází Jan Kalabiška, na plac se podívá Ondřej Lingr.

55.

Po sraženém Coufalově centru se do míče opřel Zmrhal, bránu ale minul o několik metrů.

57.

Karviná se na malou chvíli usadila na polovině sešívaných, celou akci Slezanů ukončil až zákrok Koláře, který chytil centr z levé strany.

58.

Další centr hledal hlavu Lingra, ten se ale ke střeleckému pokusu nedostal.

60.

Karvinští měli možnost kopat přímý kop z pravé strany, centr ale skončil v rukavicích Koláře.

61.

Další velká šance domácích. Ve vápně byl sám Zmrhal, který ale Berkovce na přední tyči neprostřelil.

64.

Slávisté nadále kontrolují hru, nedovolují Karviné opustit vlastní polovinu. Nyní přichází další projektil z kopačky Zmrhala, Berkovec chytá.

66.

Neskutečná trefa! Slavia vede už 3:0, prosadil se JOSEF HUŠBAUER. Ten se vydal na sólo přes celou obranu Karviné, prošel přes 6 hráčů a propálil gólmana Berkovce mezi nohama.

68.

Tohle už bude pro Karvinou hodně složité. Hosté se přesto nevzdávají, jejich akce po pravém křídle ale neměla dlouhého trvání.

69.

Škoda si ve sprinterském souboji pomohl faulem, proto se musí pískat.

71.

Pražané teď trochu povolili ve snaze útočit, což umožňuje Karviné trávit více času před brankou Koláře.

71.

Slavia střídá, odchází Vladimír Coufal, přichází Michal Frydrych.

73.

Rychlý kontr Slavie končí faulem na Sýkoru. Bude z toho zajímavá standardka pro domácí.

74.

Stoch však minul.

74.

Slavia opět střídá. Odchází Jaromír Zmrhal, přichází Alexandru Baluta.

75.

Stochův přetažený centr sebral Baluta, rozehrál akci na Součka, který v nadějné pozici minul. Míč pak Karvinští odkopli z pokutového území.

77.

Slávisté kontrolují hru, svého soupeře si vyloženě vychutnávají.

79.

Stoch si navedl míč na střed hřiště a vypálil levačkou, bránu těsně minul.

80.

Poslední změna v dresu domácích. Odchází Miroslav Stoch, přichází Stanislav Tecl.

81.

Slavia přidává další úder. Rychlý kontr se dostal až k ALEXANDRU BALUTOVI, který zkušeně propálil Berkovce.

83.

Oběma týmům už je jasné, kdo dnes zvítězí. Slávisté si vedení užívají, zatímco Karvinští bojují, aby nedostali pověstného "bůra".

85.

Duel v Edenu sleduje 12 103 diváků.

86.

Rychlonohý Baluta se probíjel přes levou stranu, centr se mu ale nepovedl.

88.

Stoch mohl zakončovat z pravé strany, vybojoval ale jen rohový kop.

89.

Centr Stocha sebral Berkovec.

90.

91.

Konec zápasu. Není co dodat. Slavia roznesla Karvinou 4:0, a slaví druhou výhru v řadě.

Děkujeme vám za pozornost a sledování tohoto zápasu. Pro dnešek je to vše, ale určitě si projděte zajímavé texty na webu Aktuálně.cz.