Provod bude do zimy ve Slavii hostovat, pak do Edenu přestoupí

ČTK ČTK
2. 9. 2019 18:04
Nová posila fotbalistů Slavie Lukáš Provod se s mistrovským klubem dohodl na smlouvě do června 2024. Dvaadvacetiletý levonohý univerzál bude v Edenu po příchodu z Českých Budějovic nejprve do zimy hostovat z Plzně, které patřil, a až poté ho pražský klub získá natrvalo na přestup.
Lukáš Provod v dresu Českých Budějovic.
Lukáš Provod v dresu Českých Budějovic. | Foto: ČTK

"Zní to neuvěřitelně. Je to krásný příběh. Hrozně rychle se to seběhlo. Jsem strašně šťastný, že můžu být v Edenu. Chtěl bych pomoci Slavii k cílům, které má před sebou," uvedl pro klubový web Provod, který od jarní části minulé sezony hostoval v Českých Budějovicích.

"Nerozhodoval jsem se ani minutu. Pro mě je to skvělá výzva, na kterou se ohromně těším. Slavie je největší klub v Česku a aktuálně nejúspěšnější, takže bylo jasno," doplnil Provod.

Slávisté ho angažovali jako náhradu za levé křídlo Jaromíra Zmrhala. "Po odchodu Jardy jsme hledali levonohého záložníka. Lukáše jsme skautovali už ve druhé lize, kde patřil k nejlepším hráčům Budějovic," řekl trenér Jindřich Trpišovský. "V mládežnických výběrech patřil mezi nejlepší hráče, bohužel ho zabrzdilo zranění a rok nehrál. Jak hrál skvěle druhou ligu, tak na to navázal v lize. Je univerzální. V ofenzivní části je schopen zahrát tři čtyři posty. Navíc je velmi silný v driblinku, má asi metr devadesát a je to hrozně pracovitý hráč," prohlásil kouč Slavie.

"Je to hráč z kategorie velmi zajímavých, ve kterém vidíme potenciál do budoucna a kterého bychom postupně chtěli rozvíjet. Má parametry pro velký fotbal. Víme, že má jen sedm ligových startů, ale může udělat obrovský progres a máme v plánu s ním postupně pracovat tak, aby se v budoucnu stal důležitou součástí Slavie," dodal Trpišovský.

Provod dal v sedmi ligových zápasech této sezony dvě branky. Odchovanec Plzně v minulosti hostoval také v druholigovém Sokolově, do A-týmu Viktorie se nedostal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce omezit vizuální smog

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejímž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy