Priske si nechce představit Spartu bez Hancka. Jankto prý bude tlačit na spoluhráče

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 8. 2022 7:46
Trenér fotbalistů Sparty Brian Priske si nedovede představit tým bez stopera Dávida Hancka. O čtyřiadvacetiletého slovenského reprezentanta se podle médií zajímá Feyenoord Rotterdam. Dánský kouč věří, že pokud Hancko na Letné nyní zůstane, vyslouží si po sezoně lepší přestup. Těší ho příchod záložníka Jakuba Jankta, který podle něj bude pro Pražany představovat velký přínos.
Dávid Hancko.
Dávid Hancko. | Foto: Reuters

Hancko působí ve Spartě od srpna 2019 a při absenci Ladislava Krejčího mladšího zastává funkci kapitána. "Nechci si představit tým bez Hancka. Je to náš klíčový hráč. Bavil jsem se s ním i s Rosou (sportovním ředitelem Tomášem Rosickým)," řekl Priske na tiskové konferenci po vítězství 2:0 proti Olomouci ve třetím kole první ligy.

"Přestupy jsou součástí fotbalu, je tady dlouho. Řekl jsem mu, jaké s ním mám pro tuto sezonu plány, jak mu můžu pomoci být ještě lepší, silnější, aby nám především pomohl s našimi cíli a později si vysloužil ještě lepší přestup. Bohužel jsem jenom trenér, můžu pomoct hráčům, co nejvíc to jde, ale lidé se musí rozhodnout sami," uvedl pětačtyřicetiletý Dán.

Spartu tento týden posílil záložník Jankto. Šestadvacetiletý český reprezentant přišel ze španělského Getafe na roční hostování s opcí. Proti Sigmě naskočil do hry v 80. minutě. Odchovanec městského rivala Slavie si připsal premiéru v české lize.

"Před jeho příchodem jsem s ním mluvil a měl jsem z něho dobrý pocit. Vytvořili jsme si jeho osobnostní profil, což nám věci dost usnadnilo. Ukázalo nám to, kdo je a jak pracuje. Jsem si jistý, že pro nás bude představovat velký přínos, je velmi kvalitní, má zkušenosti z elitních lig a mezinárodního fotbalu. Osobnostně se od ostatních hráčů v kádru trochu liší. Je to hodný kluk, který chce hodně vyhrávat a bude tlačit na ostatní, pokud nebude spokojený s jejich výkonem. Je hodně náročný na sebe i spoluhráče," konstatoval Priske.

"Je důležité, aby hráči měli jeden na druhého vysoké požadavky při každém tréninku. Můžou se během něho dohadovat, ale po něm můžou být zase nejlepší přátelé. Sampiho vidím jako jednoho z hráčů, který zvýší úroveň tréninku. Pro mě a realizační tým je to pak o něco snazší, protože na hráče nemusíme pořád tlačit. Má na tým dobrý vliv, snadno se adaptoval, spoustu kluků zná. Tohle pro něj bude snadné, horší bude fyzická stránka, jelikož má za sebou jenom dva týdny přípravy," prohlásil někdejší kouč Midtjyllandu a Antverp.

Těší ho i jiná letní posila stoper Asger Sörensen. Priskeho krajan přišel do Sparty z druholigového Norimberku.

"Nejlepší na něm je, že se adaptoval tak rychle. Není snadné rovnou přijít z jiné ligy a kultury na nové místo. Snad týden po přestupu k nám nastoupil do prvního utkání, hraje na vysoké úrovni. V obraně je hodně pevný, vyhrává hodně soubojů, nachází si dobré pozice. Dneska v některých fázích na míči nehrál tak dobře, jinak mám ale z jeho příchodu a výkonů radost," dodal Priske.

 

Právě se děje

Další zprávy