Olomouc dostala za bučení fanoušků na Beauguela pokutu 120 tisíc, Spartu řeší komise

ČTK ČTK
18. 6. 2020 17:19
Olomoucký fotbalový klub musí za rasistické chování fanoušků při utkání s Plzní zaplatit pokutu 120 tisíc korun.
Jean-David Beauguel
Jean-David Beauguel | Foto: Milan Kammermayer

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace Sigmu potrestala za to, že někteří její příznivci bučeli na útočníka hostů Jeana-Davida Beauguela.

Incident se odehrál v závěrečném utkání základní části první ligy, které Viktoria na Hané vyhrála 1:0. Když Beauguel procházel pod kotlem domácích fanoušků, ozývaly se z tribuny zvuky napodobující opici.

Olomouc se po utkání za chování fanoušků omluvila s tím, že pořadatelská služba viníky okamžitě vyvedla. Sigma jim na neurčito zakázala vstup na stadion a také po nich chce vymáhat pokutu. Vzhledem k tomu, že šlo o provinění několika jedinců, sáhla disciplinární komise pouze k finančnímu postihu.

"Pokud by se podobné projevy fanoušků opakovaly nebo by probíhaly v masivnější míře, bude disciplinární komise nucena přistoupit i k jiným formám trestů včetně uzavření stadionu. Rasistické projevy na ligových stadionech nelze tolerovat," uvedl v tiskové zprávě předseda komise Richard Baček.

Disciplinárka podle něj také zohlednila skutečnost, že při omezené kapacitě stadionu kvůli koronaviru by měl mít klub nad lidmi na tribunách větší kontrolu. Ocenil však i postup Olomouce bezprostředně po incidentu. "Reakce pořádajícího klubu po spáchání samotného přečinu fanoušky byla příkladná," prohlásil Baček.

"Klub některé z nich identifikoval, ze stadionu vyvedl a bude spolupracovat s orgány činnými v trestním řízení na jejich potrestání. Zároveň komisi informoval o tom, že dotyčným osobám zakázal na neurčito vstup na stadion. Věříme, že klub bude pokutu po těchto pachatelích vymáhat, aby došlo k potrestání skutečných viníků," dodal Baček.

Beauguel byl terčem rasistických urážek také při středečním semifinále poháru na Spartě. Disciplinární komise proto s letenským klubem, který po výhře 2:1 postoupil do finále proti Liberci, dnes zahájila řízení.

 

Právě se děje

Další zprávy