Chlapi, co je to s vámi? Beauguel si stěžoval na rasisty i po zápase na Spartě

yac yac
18. 6. 2020 7:35
Francouzský fotbalista Jean-David Beauguel podruhé v tomto týdnu upozornil na rasistické chování tuzemských fanoušků. Mělo k němu dojít v pohárovém duelu na pražské Letné.
Beauguelovu nelibost vyvolal i nápis "White lives matter", který se během zápasu na tribuně objevil.
Beauguelovu nelibost vyvolal i nápis "White lives matter", který se během zápasu na tribuně objevil. | Foto: ČTK

Rasistické chování směrem k Beauguelovi z nedělního ligového utkání v Olomouci bude už dnes na svém pravidelném zasedání řešit disciplinární komise, ovšem po středečních odvetách domácího poháru budou dost možná její členové studovat další materiál. 

Na nové rasistické projevy fanoušků upozornil Beauguel po semifinále MOL Cupu mezi Spartou a Plzní (2:1), který se hrál na pražské Letné. Podle francouzského útočníka v jeho průběhu domácí fandové hučením uráželi záložníka Viktorie Joela Kayambu, který je původem z Konga.

"Dneska se to stalo znova. Během zápasu ultras Sparty dělali opičí zvuky na mého spoluhráče Kayambu. A vůbec nikdo s tím nic nedělal. Co je s vámi, chlapi? Kanga, Tetteh, Costa jsou přeci taky černí, ne?" napsal Beauguel jen pár hodin po skončení duelu na Twitter a doplnil video, které má nevhodné chování fans Sparty dokazovat. 

Sám Beauguel si přitom podle svých slov hned po skončení zápasu šel vše vyříkat s rozhodčími, kterým velel jako hlavní Ondřej Pechanec, ale ti mu řekli, že žádné rasistické projevy nezaznamenali.

"Sorry Bogy, já nic neslyšel, řekl mi. Lhář! Já jsem seděl na lavičce a společně se spoluhráči jsme slyšeli všechno: Dokonce za mnou přišel jeden chlapík z VIP tribuny a omlouval se mi," stojí si za svým Beauguel. 

Osmadvacetiletý Beaguel, který má s Viktorií smlouvu do léta roku 2022, prý kvůli incidentům z posledních zápasů dokonce zvažuje, že by z české ligy odešel. "Jsem z toho hrozně smutný a znechucený. Necítím, že by se mi tady chtělo zůstávat," napsal krátce po půlnoci na svůj Twitter.  

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali přes 100 lidí

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí - 87 seniorů a 16 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. "Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace," uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18:45 oheň zcela uhasili. Ve 20:00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

Další zprávy